У Вараші відкрили сучасну кисневу станцію - яка вона? (ВІДЕО)

У Вараській багатопрофільній лікарні запрацювала сучасна киснева станція. До цього часу кисень постачали з львівського заводу. Люди розвантажували щоразу 70-кілограмові балони вручну. За період пандемії ця цифра склала 9 тонн балонів. А тепер станція здатна перекрити потребу у кисні до сотні балонів на добу.

Зібрана в Україні, але обладнання з Німеччини та Італії. У Вараській багатопрофільній лікарні підключили сучасну блочно-модульну кисневу станцію. Тепер це автоматизована система, що самостійно виробляє і подає кисень. Лише за годину станція видаватиме 26 м3 медичного кисню.

“Хто бачив очі тих людей, що лежали в інфекційному відділенні, чи в реанімації. Ті очі, що дивились на тебе з страхом а що кисню нема? Всі, хто це пережив може просто радіти і дякувати всім, хто був причетним до відкриття цієї станції”, -Тетяна Латишенко головний лікар

Тепер станція перекриває потребу у кисні до 105 балонів на добу, а також забезпечує кисень для 220-ти ліжок. Раніше у найгостріші періоди боротьби з пандемією коронавірусу у медзакладі використовували до 85 балонів кисню впродовж 24 годин.

“Від кисневої станції живеться три будівлі: інфекційне відділення, пологове та основний корпус. Тобто наша мета довести стан лікарні, щоб кожне ліжко з часом мало приєднання до кисню. тобто ми не переміщали хворих між палатами”, -Олександр Мензул міський голова Вараша

Завдяки спеціальному бустеру надлишковий кисень можна заправляти в балони для резерву лікарні або для реалізації іншим споживачам. До слова, на придбання обладнання з міського бюджету Вараша витратили 7 з половиною мільйонів гривень та ще понад 2 мільйони гривень для монтажу магістралей.