У Здолбунові обговорили важливість переробки та сортування відходів

21 липня у Здолбунівській міській раді відбулась зустріч-круглий стіл на тему Чисте довкілля - здорове життя: важливість переробки та сортування відходів як запорука екологічної безпеки.

До Здолбунова завітали:

-професорка, докторка сільськогосподарських наук, керівник осередку ГО Всеукраїнської екологічної лігиАлла Прищепа

-професор, доктор економічних наук, керівник ГО Зелені ініціативи РівногоПетро Скрипчук-правозахисник, представник правозахисної ГО Лекс ФорумЮрій Ходаковський

На зустріч із еко-науковцями ми запросили голову Здовбицької громадиТимощук Тетяну Олександрівнута голову Мізоцької громадиПохилюка Богдана Юрійовича.

Обговорили спільні шляхи щодо вирішення проблеми переробки відходів у громадах.

Зокрема, піднімалося питання сортування побутових відходів, використання альтернативного палива з твердих відходів, розглянуто міжнародний досвід вирішення проблеми сміття та досвід, який планується впроваджувати у Рівному.

Алла Прищепа наголосила на важливості сортування побутових відходів як складовій забезпечення екологічної безпеки регіону.

Петро Скрипчук виступив з доповіддю про важливість Е-технології переробки відновної біомаси.

Ми повинні зробити все можливе, щоб зменшити обсяги утворення ТПВ та захороненні їх на полігоні, збільшити використання вторинної сировини та зменшити негативний вплив ТПВ на довкілля і здоров'я населення.Однак будь-які технології безсилі перед свідомим ігноруванням сортуванням сміття. Якість поділу сміття залежить від активності і свідомості учасників процесу на всіх етапах. Поділ сміття знаходиться під відповідальністю кожного окремо взятого громадянина країни. Справді, щоб система вибіркового збору сміття приносила очікувані результати, необхідна активна участь кожного, хто викидає сміття.

Владислав Сухляк, міський головаЗдолбунова.

Наприкінці зустрічіПетро Скрипчукпродемонстрував результат органічної переробки та утворення гумусу, та подарував голові Здолбунівської громадиВладиславу Сухлякусаджанець горіху, що щеплений із вишнею.