На Рівненщині люди і далі спалюють зілля (ВІДЕО)

В коментарях під дописом автор відео додав, що про інцидент сповістив правоохоронців. А жіночка зазначила, що це уже не перший випадок спалювання зілля цією особою.

Посмотреть эту публикацию в InstagramПубликация от Типове Дубно (@typove_dubno)

Нагадаємо, що 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн) ;

- на посадових осіб − від дев'ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

- для громадян від 340 грн до 1360 грн;

- для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

Крім того, при спалюванні листя виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму.

Приміром, одна тонна тліючого листя прирівнюється до тридцяти кілограмів чадного газу. Це дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв'язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це - посилює шанс на загострення захворювань серця.

Додамо, що мешканець с. Городець за спалювання залишків сухої рослинності на полі має сплатити 340 гривень штрафу.