Тараса Бульбу-Боровця масштабно вшанували на Рівненщині

Вісті Рівненщини

9 та 10 жовтня вРокитномуРівненської областівідкрили декілька меморіальних знаківприсвяченихТарасу Бульбі-Боровцюі 80-річчюстворення УПА “Поліська Січ”. Про це повідомив один з організаторів фестивалю,громадський діяч Микола Ляхович. Заходи вшанування пройшли в рамкахнаціонально-патріотичного фестивалю “Олевська республіка”.

Цей меморіальний знак відкрито на території Рокитнівської гімназії, де висадженоДубову алею на честь Тараса Бульби-Боровця та 80-річчя створення УПА “Поліська Січ”.

Особливо вразила учасників фестивалю концертна програма фестивалю.

Відбувся також історичний диспут про “Олевську операцію” УПА “Поліська Січ”, яка розгорталась з Рокитного влітку 1941 року.

Висадка Дубового гаю і відкриття меморіальних знаків на Рокитнівщині, відбулося за сприяння Віталія Суховича, керівника лісового господарства Рівненщини та волонтерського сприяння Андрія Шевченка.

Всього було встановлено три меморіальних таблички в Рокитнівській територіальній громаді: Тарасу Бульбі-Боровцю і його дружині Ганні Опоченській в селіКарпилівкана території Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (будівництво якої вони фінансували), біля щойоновисадженої Дубової алеї на честь Тараса Бульби-Боровця і 80-річчя УПА Поліська Січ на території гімназії в Рокитному, і на приміщені заводу “Ізумруд” в Рокитному на честь проголошення Бульбою-Боровцем в тому місціАКТУ САМОСТІЙНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ24 липня 1941 року. Всі ці меморіальні таблички виготовленні волонтерськими зусиллями Андрій Шевченко за сприяння керівника лісового господарства Рівненщини Віталія Суховича.