«Тарифи на тепло у Рівному не будуть найвищими», - міський голова

Радіо ТРЕК

Сьогодні міськвиконком Рівного затвердив тариф на тепло ТОВ «Рівнетеплоенерго» - підприємству, яке опалює більшість будівель міста, в тому числі житлових будинків.

Він для населення - на 42,5% вищий, ніж досі.

Міський голова Рівного Олександр Третяк прокоментував це рішення так:

Розумію стурбованість мешканців міста. Сам проводив надзвичайно складні перемовини з представниками Кабміну і з Міністерством.

Адже нас, місцеву владу, поставили у непрості умови. Фактично на нас поклали відповідальність за прийняття непопулярних рішень. Так вирішив Київ, щоб зменшити частку негативу на себе.

Оскільки тариф не повністю покриває витрати теплопостачального підприємства на тепло для населення за такими тарифами, то місто надаватиме йому компенсацію зі свого бюджету, який наступного року зросте. За рахунок чого це відбудеться - пояснив Олександр Третяк:

Було домовлено з Києвом, що збільшиться акциз і буде додатково 4% ПДФО надходити у бюджет міста. Якщо раніше 60% ПДФО йшло у бюджет міста, а решта - у центральний бюджет, то тепер буде йти 64% і це допоможе накопичити кошти і компенсувати для населення.

Кошти від ПДФО акцизу і інші компенсації від уряду будемо переправляти на «Рівнетеплоенерго».

І орендна плата, яку сплачує «Рівнетеплоенерго» у бюджет міста за оренду майнового комплексу, вся буде йти на компенсацію вартості тарифу.

За словами міського голови, ПДФО і акциз дадуть додаткові 60-70 млн грн до бюджету. Тож у Рівному тарифи на тепло, запевнив він, будуть «не найвищими серед українських міст».

: НОВИНИ