У Рівному стартує громадський бюджет озеленення

Рівненські новини

Календарний план проведення громадського бюджету озеленення Рівненської міської територіальної громади на 2021-2022 роки затвердили на Координаційному комітеті 11.10.2021. План містить такі етапи: 18.10.2021-31.10.2021 – подача проектів

01.11.2021 – 22.11.2021 – розгляд і допрацювання (5 робочих днів після голосування на опрацювання проектів відділом інформаційно-аналітичного забезпечення; 10 робочих днів – заповнення карток аналізу проектів виконавчими органами Рівненської міської ради)

08.11.2021-19.11.2021 – онлайн презентація проектів авторами

26.11.2021 – засідання Координаційного комітету щодо допуску проектів до голосування

10.12.2021-24.12.2021 – проведення онлайн голосування

Затвердження результатів – не пізніше кінця січня 2022 року.

Реалізація проектів: протягом 2022 року На реалізацію проектів-переможців у наступному році передбачено 3 млн. грн., які розподіляється наступним чином: 2 млн.грн. – на великі проекти, з них по 1 млн. грн.на кожну категорію;

1 млн. грн. – на малі проекти, з них 600 тис. грн. на категорію 1 та 400 тис. грн. на категорію 2. Проєкти громадського бюджету озеленення мають дві основні категорії: Проєкти, що в переважній частині бюджету (більше 70%) містять витрати на впровадження природоорієнтованих рішень (ПОР) на територіях загального користування (вулиці, парки, сквери, рекреаційні зони) та загальнодоступні прибудинкові території багатоквартирних будинків. ПОР – рішення, в основі яких логіка та модель природних екосистем для подолання суспільних викликів, таких як аномальна спека, підтоплення міста, забруднення повітря, шумове забруднення, неохайність міських пейзажів, нераціональне використання ресурсів, зменшення біорізноманіття. До ПОР, які можуть бути подані на громадський бюджет озеленення, належать: Міські зелені коридори – динамічний громадський простір, що з’єднує ключові природні зони міста в єдиний маршрут для пішоходів та користувачів немоторизованого транспорту.

Дерева – один із основних компонентів багатьох природних екосистем та важливий елемент у створенні міських ландшафтів.

Ярусне озеленення – розміщення рослин у просторі з урахуванням висоти, форми крони та кореневої системи для щільної посадки.

Кишенькові парки – компактна зелена зона у місцевості з високою щільністю забудови.

Живоплоти – сплановані посадки з дерев та кущів у формі щільної вузької смуги.

Міські луки (різнотрав’я) – різновид трав’яного покриву, основу якого складають місцеві лучні рослини.

Дощові садки та траншеї – багаторічні рослинні композиції, що завдяки дренажним шарам із рослинами ефективно перехоплюють, затримують та поступово повертають опади до екосистеми.

Зелені стіни – частково або повністю покриті рослинністю стіни будівель чи елементи огорожі.

Зелені зупинки – зупинки громадського транспорту з рослинністю на даху чи поруч, що дозволяє розширити її функціонал для користувачів.

Зелені дахи – тип дахів, на яких частково або повністю висаджують рослини.

Зелені вуличні меблі – обладнані модулями з рослинами меблі, які зазвичай використовують для облаштування громадських просторів.

Перголи з в’юнких рослин – конструкція з повторюваних секцій, з’єднаних між собою поперечними брусами та обсаджена рослинами, для захисту проходу від палючого сонця.

Штучні водно-болотні угіддя – ділянки місцевості, частково або повністю зайняті постійною або сезонною вологістю.

Проникні поверхні – поверхні, які допомагають опадам швидко вбиратися у грунт, тим самим зменшуючи поверхневий стік та розвантажуючи каналізації.

Громадські компостери – конструкції для накопичення та переробки харчових і садових відходів у органічне добриво.

Зелені парковки – паркувальне місце, облаштоване з використанням проникної поверхні, засіяної газонною травою й укріпленої газонними гратами або спеціальною бруківкою.

Резервуари для дощової води (баки) – ємності, які використовують для накопичення та зберігання дощових опадів.

Біодренажні системи – багатошарові канали-рівчаки для відведення очищення та збереження в екосистемі стоків дощових опадів.

Міські сади, теплиці та городи – публічні місця для вирощування фруктів, овочів, прянощів, квітів в умовах обмежених земельних ресурів.

Терапевтичні сади – простори для покращення психоемоційного стану людей завдяки “єднанню” з природою, соціальної взаємодії та набуття нових навичок догляду за рослинами. Більше інформації про ПОР за посиланням: https://plato.lviv.ua/wp…/uploads/2021/08/zeleni_idei.pdf Проєкти з благоустрою зелених міських просторів на територіях загального користування (вулиці, парки, сквери, рекреаційні зони) та загальнодоступні прибудинкові території багатоквартирних будинків, що в переважній частині бюджету містять витрати на облаштування об’єктів та елементів благоустрою, а саме: лави для відпочинку,

дитячі та спортивні майданчики та їх елементи,

велопарковки,

смітники та собачі вбиральні,

вело та пішохідні доріжки,

інші малі архітектурні форми (сцена, альтанка та ін.) Мінімальна кількість голосів за малі проєкти встановлюється на рівні 200 голосів, а за великі — відповідно 400 голосів.