Чи відстороняли вже нещеплених держслужбовців Рівненщини від роботи

Rivne Media

Нещодавно в Україні затвердили перелік професій, працівники яких підлягають обов'язковій вакцинації від коронавірусу. Наразі це держслужбовці центральних органів влади та підрозділів, а також освітяни.

У випадку, якщо хтось відмовляється виконувати цю вимогу, його відсторонять від роботи. Наразі в області таких випадків не фіксували, так як наказ про обов'язкову вакцианцію набирає чинності з листопада. Про це повідомила координаторка вакцинації в області Олена Гандзюк.

Наказ набирає чинності через місяць, тобто, з листопада. У випадку, якщо працівники за цей час не встигнуть щепитися і захочуть працювати надалі, вони цього робити не зможуть, а будуть відсторонені від своїх службових обов'язків без збереження заробітної платні. Так, як наш наказ набере чинності з листопада, відповідно, до цього часу ще ніхто не відсторонений і є достатньо часу, щоб щепитися навіть не одною, а двома дозами вакцин, - сказала Олена Гандзюк.

Ситуація зі станом вакцианції держслужбовців у регіоні наступна:

Рівненська ОДА: з 517 людей щеплено 376 (73%);

Вараська РДА: з 80 щеплено 68 (85%);

Дубенська РДА: з 131 щеплено 89 (68%);

Рівненська РДА: зі 167 щепленя мають 122 (73%);

Сарненська РДА: зі 132 щеплено 96 (73%).

В цілому відсоток щеплених високий і прихильність до вакинації теж висока. Є ті, хто нещодавно перехворів, є ті, хто зараз хворіє. Але аж таких відмовників у нас немає, - додала Олена Гандзюк.