В Острозькому замку можна побачити інтерактивну виставку усміхнених святих (ФОТО)

ТРК Рівне 1

Сьогодні, 13 жовтня, відбулося відкриття експозиції. Про це інформує Рівненська обласна рада.

Нова виставка розміщена на площі понад 300 м2 та займає три зали найвищого поверху Острозького замку.

Виставка містить інтерактивні та інклюзивні елементи й дозволяє детальніше дізнатися про історію майстерні, деталі створення ікон та безпосередньо про острозький іконопис. Також, відвідувачі зможуть відчути себе дослідниками та за допомогою мікроскопа детально роздивитися структуру фарби, мазки пензля та інше.Частину ікон супроводжує відео з поясненнями складних сюжетів.

Низку експонатів вперше виставили до огляду відвідувачів. Зокрема, завдяки новому розміщенню двохсторонньої ікони Покрова та Воскресіння,тепер можна відразу оглянути обидві ікони.

Оновлену експозицію доповнили предметами 16 -18 ст., які були знайдені під час археологічних розкопок. Подібний посуд, скляні вироби іконописець зобразив свого часу на іконі.Проєкт має на меті сприяти збереженню культурної спадщини Острога та забезпечити доступність і простоту сприйняття творів мистецтва для широкого кола відвідувачів. У музеї створили тактильні зображення та підготували описи експонатів шрифтом Брайля. Ще виставку доповнили тактильною моделлю аналою з життям святого Миколая, яку в 2020 році створили за підтримки УКФ у рамках проєтку Інклюзивний музей в Острозькому замку.Читайте також:Рівнян запрошують на концерт з нагоди Дня захисників та захисниць України