Пам’ятник воякам УПА освятили на Дубенщині

Вісті Рівненщини

У селіСудобичі Дубенського районуосвятилипам'ятний знак воякам-повстанцям, який нещодавно встановили на подвір'ї тамтешнього храму.

Пам'ятний знак встановили на місці загибелі у бою повстанців Олексія Гаврилюка (псевдо Грім) та Михайла Петровського(псевдо Місяць) повідомило видання Horyn.info.

- Це вже тринадцятий пам'ятний знак на місцях поховання українських героїв, встановлений з ініціативи і за кошт нашої команди у населених пунктах Дубенщини, Здолбунівщини, Млинівщини, Радивилівщини, Демидівщини. Ми це робили, робимо і будемо робити. Адже поки освячуватимемо ці могили, доти це буде наша земля, полита кров'ю багатьох поколінь героїв, - зазначив депутат Рівненської облрадиОлександр Дехтярчук.

Як розповівдослідник Анатолій Василюк, повстанці загинули у нерівному бою9 липня 1951 року. Тоді з п'яти бійців врятуватися вдалося трьом. Натомість Грім та Місяць полягли у протистоянні 34 бійцям МГБ. Де поховані повстанці, досі невідомо. Проте тепер їхні рідні та односельці мають змогу поминати вояків біля пам'ятного знака.