Пам’ять про всесвітньовідомого економіста Семена Кузнеця (Саймона Сміта) увічнили в Рівному

7 днів

У вівторок, 12 жовтня, американському науковцеві, лауреату Нобелівської премії з економіки, який свого часу навчався в нашому місті, з ініціативи секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна відкрили меморіальний знак на подвір’ї обласного краєзнавчого музею.

На урочистість з цієї нагоди завітали міський голова Рівного Олександр Третяк, секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян, голова облдержадміністрації Віталій Коваль, представники посольства США в Україні, рівненські краєзнавці та громадські активісти.

– Пам’ятний знак Саймону Сміту в Рівному, – розповідає Віктор Шакирзян, – відкрили не випадково. Справа в тому, що у 1910-1915 роках він навчався у Рівненському реальному училищі, яке тоді розміщувалося у приміщенні нинішнього краєзнавчого музею. А вже емігрувавши 1922 року до США, Саймон Сміт здобув там докторський ступінь і увійшов в історію економічної науки як дослідник проблем, пов’язаних із національним доходом. Завдяки видатному внеску в економічну науку (навчив світ рахувати ВВП) він став лауреатом Нобелівської премії. Тож і виникла ідея встановити цей меморіальний камінь саме на території краєзнавчого музею. Торік ми разом із заступницею директора музею Тетяною Самсонюк, яка вивчала рівненський період життя Саймона Сміта, вирішили реалізувати цей задум до 50-річчя отримання ним Нобелівської премії у галузі економіки (це сталося 11 жовтня 1971 року).

До слова, 30 квітня минуло 120 років з дня народження Семена Кузнеця (Саймона Сміта), який залишив свій слід і в Рівному.

Ольга БОРИСЮК