У дитячих іграшках на Рівненщині знайшли завищений вміст свинцю

Рівне Вечірнє

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що провели планову перевірку характеристик продукції та відібрали дитячі іграшки для проведення експертизи, і знайшли такі, що не відповідають встановленим вимогам та є небезпечними для дітей. У двох іграшках знайшли завищений вміст свинцю, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

За результатами проведених випробувань відібрані зразки продукції: ведмедик-неваляшка Tumbler Endless happiness, призначений - для дітей віком від 6 місяців, та іграшковий музичний робот наколесах SUPER Cosmis HERO TUMBLER HOVERBOARD - для дітей віком від 3 років.

В обох іграшках Укртестстандарт виявив завищений вміст свинцю: у ведмедику - у64 рази, тобтомасова частка свинцю становить 64100 мг/кг ( при нормі не більше 1000 мг/кг), у робота - у140 разів - масова частка свинцю становить 140000 мг/кг (при нормі не більше 1000 мг/кг).

Свинець-це хімічний елемент, який відноситься до важких металів. Іграшки у яких вміст свинцю перевищує встановлену норму можуть викликати анемію, порушення функцій нирок та опорно-рухового апарату дитини. По симптоматиці це може бути головний біль, запаморочення.

Відповідно до вимог законодавства про державний ринковий нагляд суб'єкту господарювання, їх повинні зняти з продажу.