Місто Острог на Рівненщині офіційно отримало статус Молодіжної столиці України

UA: Cуспільне мовлення

Місто Острог на Рівненщині стало Молодіжною столицею України-2022. Місто перемогло у національному конкурсі з-поміж десяти міст. Передала статус Молодіжної столиці в Острозькій академії заступниця міністра молоді та спорту України Марина Попатенко.

З отриманням статусу "Молодіжна столиця України" в Острозі упродовж наступного року відбудуться заходи, спрямовані на розвиток молодіжної політики.

"Круто те, що в місті майже 50% населення – це молоді люди. Це теж такий важливий момент, коли місто Острог презентувало себе на конкурсі й, можливо, це стало першочерговим здивуванням для членів журі, які не були в місті жодного разу. Можливо, це стало точкою, яка переконала, що місто достойне нести статус "Молодіжна столиця України-2022", – зазначила Марина Попатенко.

Статус Молодіжної столиці України позитивно вплине на імідж міста в цілому, вважає міський голова Острога Юрій Ягодка.

"Нам вдалося презентувати наш Острог як таке невеличке місто, але з великими амбіціями, дуже потужне. І наш слоган "Місто, що об'єднує" – він для наглядової ради дуже гарно зайшов, завдяки цьому ми й перемогли", – каже Юрій Ягодка.

В Острозі, за даними ОДА, мешкає понад 15 тисяч людей. У місті навчається близько трьох тисяч студентів.

Що відомо Конкурс "Молодіжна столиця України" започаткували у 2017 році. Цьогоріч у фінал вийшло 10 міст. Крім Острога, це Луцьк, Чернівці, Івано-Франківськ, Вінниця, Одеса, Умань, Хмельницький, Миколаїв та Маріуполь. На перший етап конкурсу свої заявки подали 38 міст та одна тергромада. З Рівненщини це було три міста: Вараш, Дубно та Острог. На фінал з Острога прибула делегація у складі чотирьох людей, серед них і мер Юрій Ягодка. Гаслом учасники обрали "Острог – місто, що об'єднує". Доповідачі зазначили, що в Острозі діє Громадський бюджет, планують на 2022 рік понад 200 молодіжних заходів, серед яких всеукраїнські та міжнародні змагання, хочуть відкрити так званий бізнес-інкубатор, аби вчити молодь вигадувати та реалізовувати свої проєкти. Серед найграндіозніших проєктів під час презентації назвали плани зробити єдиний центр волонтерів, яких вчитимуть допомагати людям, навчати дітей у школах і дитсадках.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram