Третяк з головами ОСББ взялися за нагальні проблеми міста

Рівне Вечірнє

Ще в листопаді в Рівному в міського голови Олександра Третяка заговорили про створення координаційної ради з питань ОСББ. Днями відбулося її перше засідання — для міста знакова подія, кажуть і самі голови, і чиновники. Адже таким чином вдасться синхронізувати зусилля для вирішення актуальних проблем рівнян. Таких, наприклад, як обслуговування приміщень, що перебувають в комунальній власності міста, якість теплоносія, вивезення опалого листя та зрізування аварійних дерев. У Рівному вже довго тривають суперечки між головами ОСББ та представниками бізнесу, які взяли в оренду у міської влади комунальні приміщення. Обслуговують їх ОСББ, проте часто не отримують за це ні копійки, бо оплата їхніх послуг не прописана в договорах про оренду, які укладають безпосередньо з міською радою. Тож на координаційній раді було вирішено провести аудит усіх приміщень, які є власністю міської ради.

Міський голова Рівного Олександр Третяк пояснив:
- Це передбачатиме повну інвентаризацію наявного у багатоповерхівках комунального майна. Це і бомбосховища, які є і на разі не використовуються, і приміщення, які здають в оренду. Тобто повний аудит того, що є у власності міста. І синхронізація з ОСББ, тобто узгодження, хто платить комунальні платежі - чи ОСББ, чи міська рада як власник, чи орендар, який орендує. Хочемо унеможливити виникнення будь-яких колізій, адже ОСББ недоотримують коштів - орендарі не хочуть сплачувати їм за надані ними послуги та обслуговування. Є маса питань з ОСББ, які не вирішувалися роками.
Просять голови ОСББ потурбуватися і про те, щоб мережі, які нікому не належать, було взято на баланс або міста, або підприємств, які надають послуги.
Радник міського голови з питань ОСББ Андрій Прищепа:
- Є мережі, які не прийняли на баланс ні ОСББ, ні, наприклад, водоканал, ні газова служба. І ОСББ мусять обслуговувати їх за свій рахунок. Потрібно провести аудит цих мереж і віддати їх в комунальну власність. Бо інакше буде як зараз - порив, а 80 метрів труби нічийних. І кому ремонтувати цей порив?
Обговорення торкнулося і вивезення відходів, опалого листя, обрізування аварійних дерев. Ці питання більш детально розглянуть на наступному засіданні координаційної ради, яке відбудеться вже у грудні.
- Життя міста - це повсякденний процес живого організму, який потребує оперативної реакції зі сторони влади і мешканців міста. Таким чином, ми синхронізуємо наші зусилля. Мета - довести процеси до автоматизму. Щоб не виникало питань щодо кронування дерев, відсутності гарячої води, вивезення сміття. Маса питань, а як беруться до діла - їх нікому вирішувати. Тому головне завдання координаційної ради - чітко виробити алгоритм дій, - резюмував Олександр Третяк.
Андрій Прищепа додав:
- Над проєктом координаційної ради працювали 9 місяців, збирали підписи, консультувалися. Да ради було обрано 13 членів: депутати, чиновники, які відповідають за профільні напрямки, активні голови ОСББ. Досвіду зібрання ради голів ОСББ ще не було в Рівному. Це дуже важливо з багатьох причин. Бо ОСББ - це не тільки будинок, це мікроклімат, в мікрорайоні, в місті. Це початок координації роботи, яка дозволить запобігти багатьом проблемам територіальної громади.