Через Рівне курсуватиме «поїзд-черепаха»: дорога до Харкова займе цілу добу

Сфера-ТВ

Укрзалізниця внесла зміни до маршрутів та розкладу руху поїздів на кінець 2021-го та 2022-й роки. У пасажирській залізничній компанії ці нововведення назвали революційними. Загалом по Україні призначили 19 пар нових поїздів, близько півсотні вже існуючих прискорили. Новий розклад діятиме з 12 грудня.

Зміни торкнулися і Рівненської області. Майже через увесь регіон пролягатиме змінений маршрут потяга Львів-Бахмут. Відтепер дістатися віддалених східних регіонів країни прямим залізничним сполученням зможуть і рівняни, адже поїзд зупинятиметься в обласному центрі.

Особливістю зміненого маршруту Львів-Бахмут стане загальний час потяга в дорозі. Всю дистанцію від початкової до кінцевої станції він долатиме майже за 33 години (найдовше серед усіх пасажирських поїздів в Україні).

Зі Львова поїзд відправлятиметься щоденно о 10-ій ранку, до Рівного прибуватиме о 14:00. У зворотному напрямку відправлення з Рівного о 04:42, прибуття до Львова - о 08:46.

Значно більше часу займе дорога з Рівного до Києва, Полтави або Харкова. Через особливості маршруту, аби дістатися столиці, рівнянам доведеться провести у вагоні більше 15 годин. Відправлення поїзда з Рівного о 14:08, прибуття до Києва о 05:40 наступної доби, до Полтави - об 11:38, до Харкова - о 14:10 (доба в дорозі).

Поїзд Львів-Бахмут зупинятиметься на понад чотирьох десятках проміжних станцій. Серед найбільших - Луцьк, Ковель, Житомир, Київ, Бориспіль, Лубни, Полтава-Київська та Харків. На території Рівненської області передбачені зупинки потяга у Радивилові, Дубні, Здолбунові, Рівному, Клевані, Вараші, Рафалівці, Антонівці, Сарнах, Клесові, Томашгороді, Рокитному та Остках. З повним переліком станцій можна ознайомитися за посиланням.

Вартість проїзду за маршрутом Рівне-Харків у плацкартному вагоні становитиме орієнтовно 250 гривень, у купейному - близько 550.

Інші пасажирські поїзди, які прямують через Рівне, курсуватимуть без змін. Зокрема, нічний швидкий Ковель-Київ буде щоденним, Ковель-Новоолексіївка та Ковель-Одеса курсуватимуть з Рівного по непарних числах. Останній прибуватиме до Одеси на 12 хвилин швидше - о 09:56.

Зміни у новому розкладі торкнулися і найбільшої залізничної станції Рівненщини - Здолбунова. З 12 грудня через місто курсуватиме новий пасажирський поїзд - Ужгород-Лисичанськ. Зі Здолбунова без пересадок можна буде дістатися до міст Суми, Харків, Мукачево та інших.

У напрямку Лисичанська поїзд відправлятиметься зі Здолбунова щоденно о 05:51, прибуватиме до Києва об 11:46, до Сум - о 18-ій, до Харкова - о 22:10. Прибуття до Лисичанська о 04:15.

У напрямку Закарпаття відправлення зі Здолбунова о 05:05, прибуття до Львова - о 07:46, до Славського - о 10:10, Мукачева - 12:00, до Ужгорода - о 13:20.

Натомість в Укрзалізниці відмінили зупинку потяга Київ-Солотвино у Здолбунові. На території Рівненщини поїзд зупинятиметься лише на станціях Острог, Дубно та Радивилів.

Дубно залишиться єдиним містом у Рівненській області, в якому зупинятиметься швидкісний поїзд Інтерсіті+ Львів-Київ-Дарниця. Відправлення з Дубна щоденно о 07:22, прибуття до Києва - об 11:17. Зворотно - відправлення з Києва о 17:32, прибуття на станцію Дубно о 21:26.

Нещодавно в Укрзалізниці заявили про наміри сполучити швидкісними потягами Інтерсіті столицю з усіма обласними центрами України. Для цього запланували масштабне оновлення колій, електрифікацію ліній та придбання рухомого складу.