"Ти хоч марихуаною торгуй", але плати однаково, - у Здолбунові зрівняли усіх підприємців

ITV

Різні товари - однакові ціни. Підприємці з ринку на вулиці 8-го березня, що у Здолбунові домовилися із міським головою про вартість оренди за торгове місце. Сперечались близько двох годин. Втім, все ж дійшли згоди. До чого домовилися, і чи варто уже готуватися до підвищення розцінок, знає Вадим Мороз.

Ринок на вулиці 8-го Березня у Здолбунові не дає спокійно спати ні міській владі, ні підприємцям. Одні хочуть, аби ринок приносив прибуток у бюджет, інші - аби ціни за оренду були незмінні. Останніх два роки продавці різних груп товарів платили по-різному. Вартість оренди одного метру квадратного коливалась в діапазоні від 35 до 100 гривень. Пані Марія з тих, хто платив найбільше за метр квадратний. На ринку вона торгує промтоварами із контейнера на 19 квадратних метрів.

Два останні роки орендна плата була 100 гривень за квадратний метр. Я платила 915 гривень, -Марія Хмельковськапідприємиця

Після розірвання договору із попереднім орендарем, ринок знову став комунальним. Відтак, ціни на оренду встановлюють у міськраді. Аби вони не виросли до захмарних висот, підприємці забили на сполох. Досперечались до того, що довелося сідати за стіл переговорів. У міськраді порахували і вирішили - орендна плата для всіх буде однаковою. Попередня сума 99 гривень за метр квадратний. Підійшло не усім.

Продукти, м'ясний павільйон і промгрупа - це зовсім різні категорії торгівлі. Це я розумію, що вони різні, але є ціна питання одного квадрата землі і крапка. Все. Тут питання не в товарі. Ти хоч марихуаною торгуй, тут кальянну став, там ще щось, труси продавай. Квадрат землі - ціна питання 99 гривень квадратний метр, або 4 гривні година. Все, крапка. Мене не цікавить, яка група товарів - 70. Ні.

Після двогодинних торгів підприємці та міська влада домовилися за суму у 80 гривень за метр квадратний. Більшість погодилась. Це рішення ще має підтримати виконком. Платити по-новому підприємці розпочнуть уже із січня. Така орендна плата буде до травня - далі її піднімуть. Розраховуватись будуть не на руки, як раніше, а на рахунок комунального підприємства Здолбунівське. За підрахунками міста, річні витрати на ринок становлять мільйон 190 тисяч, а така орендна плата дозволить покрити витрати та заробити.

З тих сум, що по 80 гривень - це буде прибутку десь в межах 150 тисяч гривень.Це річний фонд, який буде давати нам можливість щось змінити і покращити, -Владислав Сухляк голова Здолбунівської громади

Покращення на ринку були й раніше, але здебільшого за рахунок самих підприємців. Вони оплатили встановлення лічильників на світло та з власної кишені розраховувались за влаштування накриття на контейнери. У міській раді пообіцяли - за покращення додаткових грошей не братимуть. Наразі на ринку почали робити прилавки. Загалом їх має бути чотири. Розмістять на місці тих, які забрав попередній орендар.

Попередні власники демонтували прилавок. Зрізали під нуль. На сьогодні ми створюємо нові. Вони будуть розташовані повздовж цієї лінії і за кіосками, -Володимир Редчиць начальник дільниці Ринок КП Здолбунівське

Ринок на вулиці 8-го Березня займає пів гектара. Тут торгує близько 120 підприємців. Окрім оренди люди платять і за світло. Більшість із ринку йти не збираються, але є й такі, хто після підвищення оренди задумується про закриття бізнесу.