У 2022 році на Рівненщині стартує програма «Велика термомодернізація»

Сфера-ТВ

Програма Президента України Велика термомодернізація розпочнеться з утеплення 5 тисяч багатоквартирних будинків по всій країні. На її реалізацію передбачено близько 50 млрд гривень.

У рамках програми в Рівненській області планується утеплити багатоповерхівки у населених пунктах від 30 тисяч жителів.

Про це повідомив голова ОДА Віталій Коваль. Повідомляє пресслужба РОДА.

Програма Велика термомодернізація передбачає покращення енергоефективності багатоквартирного житлового фонду. В результаті ми: зменшимо споживання та імпорт газу, знизимо витрати на оплату житлово-комунальних послуг, створимо нові робочі місця та збільшимо надходження до місцевих бюджетів. Умови програми - співфінансування з місцевих бюджетів або кошти співвласників будинків у розмірі до 30%. 70% державних коштів надаватимуться у вигляді довгострокового кредиту під 5% на 20 років, які будуть підлягатися поверненню, - розповів Віталій Коваль.

За словами голови ОДА, наразі спільно з територіальними громадами та райдержадміністраціями проводиться робота зі складання переліку таких житлових будинків, який буде поданий на участь у програмі. Більш детально Програма буде описана у постанові Уряду.

Зараз ми відпрацьовуємо з Департаментом житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності ОДА пропозиції з першочергових етапів. У пріоритеті міста, які зможуть профінансувати з свого бюджету участь в проєкті. Але якщо будь-яка громада має не тільки бажання, а й матеріально спроможна до співфінансування - запрошуємо до участі в програмі, - додала заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

Бажаючі взяти участь у Великій термомодернізації можуть заповнити онлайн-форму запосиланням