Через зміщення часу комендантської години тролейбуси у Рівному виходитимуть на маршрут раніше й працюватимуть довше. Про це повідомив міський голова Олександр Третяк на спільному брифінгу з керівником управління транспорту. Посадовці пояснили, що відбувається із перевезеннями в умовах дефіциту пального та яких змін варто або не варто чекати найближчим часом.
Комендантська година і тролейбусиРада оборони області скоротила час дії комендантської години на Рівненщині: з 10 травня вона триватиме з 23:00 до 5:00, до цього часові рамки були з 22:00 до 6:00.
Зі слів мера Олександра Третяка, через це “Рівнеелектроавтотранс” повертається до довоєнного графіка роботи, тобто транспорт виходитиме на маршрути раніше й курсуватиме довше. До прикладу, маршрут №10 почав роботу з 6:00, а закінчити має майже о 22:00. Графік руху по усіх маршрутах тут.
Менше маршрутокЗі слів мера, наразі із тих маршруток, що працювали до війни, у рейси виходить приблизно половина автобусів. Це пов’язано і з дефіцитом пального та здорожчанням запчастин, і з тим, що частину автобусів мобілізували на потреби оборони.
“Треба розуміти, що і пасажиропотік не відновився до довоєнного рівня. Тому є перебої з рухом транспорту”, — додав керівник управління транспорту Іван Фурлет.
Найпроблемнішим міський голова назвав маршрут №43.
Про пільгиУ карантин влада запровадила зміни у пільговому перевезенні пасажирів та встановила часові рамки, в які пільги не діють. Поки що змінювати цього не будуть.
“Зараз кожен пасажир — критичний для роботи транспорту. Якщо максимальна кількість пасажирів не буде оплачувати — у нас є ризик взагалі мінімізації кількості рейсів. Тому хотілося б, щоб люди розуміли, що кожен, якщо може заплатити — це треба робити для забезпечення роботи на мінімальному рівні”, — каже начальник управління транспорту Іван Фурлет.
Час роботи і проблемиУ мерії кажуть, що знають про проблеми із графіком доїзду рано-вранці та пізно увечері.
“В ранкові години, як і увечері, невеликий пасажиропотік. Тож ми спостерігаємо проблеми з виконанням рейсів, або у вечірній час з інтервалом майже до години ходять. Але, принаймні, здійснюються перевезення. Спрогнозувати конкретний графік зараз важко, бо ситуація “жива”, чи є можливість заправитись — перевізник дізнається буквально в той самий день. Деякі АЗС надають пріоритет саме автобусам, уряд обіцяє, що за тиждень ситуація вирішиться. Але чудес не буде, ціна палива підвищиться і це вплине на обсяги перевезень”, — сказав Іван Фурлет.
Мер вчергове закликав тих, хто може дістатись пункту призначення громадським транспортом — їхати саме ним, а не власним авто. Таким чином він закликав економити пальне.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram