У Рівному презентували "Пікторальний вернісаж" Сергія Селезньова

UA: Cуспільне мовлення

Виставку робіт дніпровського фотохудожника Сергія Селезньова "Пікторальний вернісаж" презентували в обласній бібліотеці у Рівному. Світлини створені технічними засобами, що наближає їх до живопису. Цей жанр митець опановує понад 20 років і видав підручник, у якому навчає цього виду фотомистецтва.

На відкриття виставки дніпрянин мав приїхати особисто, але через війну обмежився онлайн-спілкуванням. Світлини у жанрі пікторіальної фотографії 72-річний Сергій Селезньов створює з 1999-го року.

Його роботи — це суто аналогові фото, без фотошопу. Він використовує спеціальні техніки, що наближають роботи до живопису.

"Це не сліпе фотографування, не сліпе фіксування зображення. Це може бути розмите зображення, не різке, але воно має бути композиційно цікаво і естетично поєднано в рамках самого кадру. Це не є спотворенням зображення, як можна сьогодні зробити у фотошопі", — каже організатор виставки Олександр Харват.

Серія пікторіальних фото — одна з перших у доробку Сергія Селезньова. На виставці в обласній бібліотеці є одні з його перших робіт, датовані 1999 роком.

"Я в 1999 році у травні вже знімав, а тільки у 2000 дізнався, як це називається. Це просто, в принципі, що таке пікторіальна — "picture" це малювати, тобто живописна фотографія. Мене навіть питали — ви спершу малюєте, а потім перезнімаєте? Ні, який сенс перезнімкувати, тиражувати. Причому усю свою серію пікторальну я знімав тільки на плівку", — розповідає фотохудожник Сергій Селезньов.

Справжній фотохудожник повинен творити серіями робіт, які висвітлюють певну тему, каже Сергій Селезньов. У нього є, зокрема, серії, присвячені старій архітектурі Дніпра, Київській лаврі. Окремо він виділяє проєкт "Школа класичного балету", у рамках якого зробив кількасот тисяч знімків у дитячій балетній школі.

На відкритті виставки обласній бібліотеці також подарували підручник Сергія Селезньова "Нова пікторальна фотографія".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram