Художник-військовий з Рівненщини надав свої картини для аукціону на підтримку ЗСУ

Новини по-рівненськи

Художник-військовий з Рівненщини, який зараз захищає Україну на передовій, надав свої картини для благодійного аукціону на підтримку армії

За ініціативи жіночого клубу “Живи на повну” в місті Вараш на Рівненщині відбувся музичний вечір-аукціон в підтримку ЗСУ. Для участі у заході свої роботи передали митці з усієї України. Зокрема, 4 свої пейзажі надав вараський художник Петро Ошурко, який зараз у лавах ЗСУ захищає нашу країну від ворожої навали. Під час заходу було зібрано 33 тис. грн, які підуть на потреби військовослужбовців 68 Окремої Єгерської бригади.

До війни жіночий клуб «Живи на повну», засідання якого регулярно проходять у Гончаренко центрі у Вараші, завжди працював на повну потужність: жінки зустрічались, ділились особистими життєвими історіями, лайф-хаками, вподобаннями, організовували тематичні та святкові заходи. Після повномасштабного вторгнення учасниці клубу долучились до волонтерства, допомоги фронтовикам. Мирні жіночі посиденьки перетворились на зустрічі психологічної підтримки, адже матері та дружини болюче, як і весь цивілізований світ, переймалися трагедіями українських міст і сімей. Нещодавно засновниці клубу – Наталія Маєвська та Тетяна Архіпова – вирішили зорганізувати збір коштів для захисників та захисниць у форматі благодійного аукціону.

Як розповіла Тетяна Архіпова, вони з колегою розмірковували, як зробити збір коштів для армії водночас і цікавим культурним заходом для жителів Вараша, адже під час війни позитивних емоцій не дістає усім. “У нас надзвичайно талановиті люди, ми хочемо їх підтримати. Тому потрібні такі зустрічі, музика, література, живопис. Важливо наповнювати себе прекрасним, щоб вистачило сил витримати цю війну», – зазначила організаторка аукціону.

Захід пройшов під девізом “І буде мир, і буде свято”. Він розпочався невеличким концертом: виконували свої авторські твори виконавиці міста, декламували вірші та співали патріотичні пісні, а ексклюзивним гостем вечору став трубач Меджит Абдулагієв.

Для участі у благодійному аукціоні надали свої роботи 13 митців з різних куточків України. На аукціоні було виставлено 30 робіт, зокрема одна колективна робота вихованців Вараського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю імені З.А.Матвієнко.

Також на аукціоні було виставлено 4 пейзажі місцевого художника Петра Ошурка, який зараз боронить Україну в лавах ЗСУ. Оскільки сам митець знаходиться на передовій, картини з його дозволу передали з постійно діючої виставки художника у Вараші.

Під час аукціону вдалося зібрати 33 тис. грн. Як розповів директор Гончаренко центру у Вараші Олександр Гребень, ці кошти підуть на підтримку бійців 68 ОЄбр. «Всі зібрані кошти підуть на допомогу українським захисникам та захисницям. В цій бригаді воює багато наших земляків, а їхні жінки та матері збирають гуманітарну допомогу для фронту», – повідомив волонтер.

За словами організаторки аукціону Наталії Маєвської, усім тим, хто знаходиться в тилу болить через війну, тому, щоб підтримувати душевну рівновагу так важливо займатися волонтерством. «В усіх українців зараз однаковий симптом – це біль. Тому маємо спрямовувати свої важкі переживання у конструктивне русло та підтримувати один одного. Наприклад, зараз ми всі разом організовуємо допомогу для наших захисників. І це лікує. Адже в нас не лише спільний біль, в нас – спільна любов до України! І спільна мета – наблизити нашу перемогу!» – наголосила засновниця жіночого клубу.

Для довідки:

Ошурко Петро Петрович народився народився у поліській глибинці — у селі Борове Зарічненського району на Рівненщині 19 серпня 1967 року. Виставки його робіт неодноразово організовували в Рівному, районних центрах області, а у Вараші є навіть постійно діюча. Окремі твори експонували в рамках мистецьких заходів Києва та Львова, зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, США. Проживає в селі Стара Рафалівка Вараської ОТГ на Рівненщині. Наразі захищає Україну на передовій у лавах ЗСУ.

Повідомляє прес-служба волонтерської мережі “Гончаренко центр”