В Острозі перейменують військовий ліцей і внесуть зміни до статуту закладу

ТРК Рівне 1

Як пояснила Марина Пашковська - заступниця директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації, який є розробником проєкту рішення, окрім зміни назви, у новому статуті будуть розширені і повноваження ліцею. Зокрема, заклад зможе надавати базову та/або профільну середню освіту. Тобто, навчання тут розпочинатимуть з 8-9 класів. Дотепер же ліцеїстами ставали з 10 класу.

Депутати комісії підтримали відповідний проєкт документу. Остаточне ж рішення з цього питання прийматимуть на найближчій сесії.

До слова, Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою створений 2001 року. Відтоді в назву закладу кілька разів вносили корективи.

У разі прийняття нового статуту, тут з 13 років здобуватимуть освіту військового профілю, одночасно здобуваючи базову або ж профільну середню освіту. Класи в ліцеї називаються навчальними взводами, які поділяються на навчальні відділення і об'єднуються в навчальні роти.

Зарахування до ліцею здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань, а також з урахуванням висновків медичного огляду та професійно-психологічного відбору - відповідно до вимог Міністерства оборони України.

Випускники ліцею в подальшому можуть вступати до вищих військових навчальних закладів і проходити службу в секторі безпеки та оборони. Ліцей є бюджетною установою і фінансується з бюджету Рівненської області.

Про це повідомила Рівненська обласна рада.

Читайте також: На Рівненщині хочуть заборонити діяльність Московського патріархату