Медичні підприємства обласної ради нададуть прихисток Луганському медичному університету

Рівненська обласна рада

Чотири обласні медичні підприємства, які перебувають в комунальній власності обласної ради, готові надати свої площі для Луганського державного медичного університету.

Нагадаємо, що через активні бойові дії у східних областях України, низка навчальних закладів змушені були переїхати до інших регіонів. Рівненщина стала прихистком саме для цього вишу. І щоб відновити роботу закладу, необхідно передусім забезпечити його приміщеннями.

Загалом майже 3 тис. квадратних метрів площі готові надати в оренду чотири медичні підприємства обласної ради: обласний діагностичний центр, обласна клінічна лікарня, обласний фтизіопульмонологічний медичний центр та обласний госпіталь ветеранів війни.

Тож відповідні проєкти рішень почали обговорювати депутати постійних комісій облради, зокрема, з питань бюджету, фінансів та податків, засідання якої відбулося сьогодні. Участь в роботі комісії взяли голова ради Сергій Кондрачук та його заступники Сергій Свисталюк та Олексій Бучинський.

- Переконаний, ні в кого немає сумнівів у тому, що Рівненщина повинна допомогти Луганському медичному університету. В найкоротші строки, надати його викладачам та студентам можливості відновити роботу та навчатися. Відповідні приміщення у нас є. Тому це питання потрапило до порядку денного найближчої сесії, - зауважив голова обласної ради Сергій Кондрачук.

(Сергій Кондрачук та Ігор Ясенюк)

Найбільше своїх площ, а саме 1418 кв.м, готовий надати КП ;Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука ;. Як пояснив членам комісії головний лікар Роман Шустик, це приміщення на першому поверсі, а саме актова зала та кав rsquo;ярня, а також стаціонар, що на восьмому поверсі центру, і де сьогодні немає пацієнтів. Тут планують оселитися ректорат та деканати Луганського медуніверситету.

(Роман Шустик та Андрій Бурачик - керівники обласних медпідприємств)

516 кв.м в різних корпусах планує надати КП ;Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка ;. Тут хочуть розміститися кафедри навчального закладу.

Частина кафедр університету можуть розміститися на першому поверсі КП ;Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр ;. Тут готові надати 383 кв.м площ. За словами директора центру Федора Авруки, вони готові забезпечити окремий вхід у будівлю, щоби працівники та студенти вишу не перетиналися з пацієнтами. Крім того, не так давно на базі медпідприємства запрацював сучасний тренінговий центр, приміщення якого також буде в розпорядженні студентів-медиків.

Іще 193 кв.м площ для потреб Луганського медичного університету надасть КП ;Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни ;, де також планується розмістити кафедри вишу.

(Володимир Петрів, Володимир Ткачук та Роман Стасюк)

(Олександр Ткач)

У відповідних проєктах рішень також зазначається, що передаються ці приміщення в оренду без аукціону.

(Сергій Подолін та Ігор Ясенюк)

(Руслана Потапчук-Чернєнкова брала участь в засіданні комісії онлайн разом з кількамісячною донечкою)

Однак не всі питання порядку денного постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків вдалося розглянути. Навіть попри те, що троє членів комісії брали участь в засіданні дистанційно, цього не вистачило для кворуму ; через відсутність деяких депутатів.