Голова Рівного про ситуацію навколо ЗОШ N4

Вісті Рівненщини

Чи є про що переживати батькам, чиї діти навчаються в ЗОШ №4? Ні! Чи варто боятися педагогам та технічним працівникам, які працюють у ЗОШ №4, що вони втратять роботу? Ні!

Так, місто і справді запустило процес об'єднання Рівненського академічного ліцею “Престиж” імені Лілії Котович з ЗОШ №4. Проте не варто шукати в цьому зради.

Варто почати з того, що вже з першого вересня 2023 року у нас не буде шкіл. Натомість матимемо гімназії, де навчатимуться 1-9 класи, та ліцеї (з 1 по 12 класи). Така зміна пов'язана із реформою шкільної освіти, запровадженою міністерством іще кілька років тому.

Визначатимуться ступені просто: якщо заклад може набрати мінімум два 10 чи 11 класи по щонайменше 27 учнів у кожному - тоді він є ліцеєм, якщо ж тенденції кількох років показують, що дітей менше - заклад стає гімназією й набір у 10 та 11 класи не здійснює. Так, вже цього року через усі ці зміни набір до 10 класу не здійснюють школи № 3,4,5,6,9,14,17,20,24.

На жаль, упродовж останніх п'яти років ЗОШ №4 набирає один 10 клас, до того ж кількість учнів у ньому значно менша, аніж необхідні 28.

Тому об'єднання - це можливості для якісної освіти в належних умовах випускникам шкіл №4 та “Престиж”.

Тепер щодо запитань, які ставите найчастіше:

Було багато нарікань, мовляв, тепер дітей молодших класів доведеться возити у школу, хоча раніше можна було ходити пішки. Так, ЗОШ №4 не набиратиме першокласників. Але батьків ніхто не змушує віддавати дитину у “Престиж”. Ви зможете обрати інший заклад за бажанням чи залежно від місця проживання: НВК №2, ЗОШ №9,18 чи будь-який інший.

Учні 2-11 класів, які досі навчалися у ЗОШ №4, продовжать навчання у цьому ж приміщенні, нікуди їздити не потрібно!

Повне переміщення початкової школи у приміщення “Престижу” (вул. Данила Галицького,15) відбудеться через три роки, тобто коли сьогоднішні першокласники підуть вже до 5 класу!

Педагогічні працівники так само залишаються на своїх місцях, працювати зі своїми учнями.

Олександр Третяк