У Рівному об'єднають школу №4 і ліцей "Престиж". Чому і які наслідки

UA: Cуспільне мовлення

Школу № 4 у Рівному приєднають до ліцею "Престиж", оскільки вона невелика, а згідно з реформою освіти мала б стати гімназією, тобто дев'ятирічкою. Як пояснив Суспільному начальник управління освіти Богдан Турович, всі нинішні учні четвертої школи залишаться навчатися у тому ж приміщенні. Також він гарантував, що всім працівникам збережуть робочі місця.

Антоніна Редько — мама трьох дітей. Її найстарший син навчається у третьому класі рівненської школи №4, яка розташована на вулиці Жуковського.

"Нам дуже подобається ця школа, ми тут поряд живемо. Друга дитина має йти на наступний рік, нам дуже зручно за місцем проживання. Батьки вже говорять, що хочуть об'єднати з "Престижем". Батьки, звичайно, в шоку, ніхто не хоче, наскільки я знаю. Я також не дуже хочу об'єднуватися, тому що це, по-перше, ходити, водити, різні дітки в різний час, це дуже незручно. Як і що вони там домовляються — не знаю", — розповідає мама школяра.

Начальник міського управління освіти Богдан Турович пояснює: зараз в Україні триває реформа освіти. Згідно з нею, четверта школа мала б стати гімназією, тобто дев'ятирічкою.

"Для того, щоб бути ліцеєм, на паралелі має бути два десятих класи як мінімум і викладатися предмети за трьома напрямами. В четвертій школі є один 10-й клас. Коли ми проведемо таке об'єднання, діти з четвертої школи закінчать її в тому ж приміщенні і закінчать її в статусі випускників "Престижу". Ніхто їх не буде перекидати в новий корпус. Ми гарантуємо збереження робочих місць для всіх працівників", — пояснює Богдан Турович.

А от майбутніх першокласників вже планують навчати у корпусі на вулиці Данила Галицького.

"В перспективі там буде розташована початкова школа, а безпосередньо в корпусі школи №4 буде розміщена середня і профільна школи. Територію обслуговування, яка є за четвертою школою, розподілимо наступним чином: частина відійде до 9-ї школи, частина до 18-ї, а частина залишиться за "Престижем" — та вулиця, на якій знаходиться школа №4", — додає начальник управління.

Директор "Престижу" Сергій Рачинець до об'єднання ставиться позитивно.

"Злиття четвертої школи і "Престижу" буде взаємовигідне двом школам, адже діти четвертої школи зможуть повноцінно закінчити її, а приміщення "Престижу" зможе хоч якимось чином розвантажитися. Учні четвертої школи матимуть змогу отримати якіснішу повну загальну освіту у складі ліцею, адже вони тоді зможуть обирати потрібний профіль навчання", — каже освітянин.

На наступному тижні запланована зустріч представників управління освіти з батьками учнів четвертої школи. Допоки вона не відбудеться, її директорка Наталія Іванець ситуацію не коментує.

Читайте також Садочки у Рівному відкриють. Та не усі і не для всіх

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram