У Гурбах вшанували вояків УПА

Традиційно на третій день Великодня на Рівненщині вшановують пам'ять вояків УПА, які загинули  під Гурбами. Сьогодні, 4 травня, в урочищі Гурби Рівненського району відбулися заходи, приурочені до 77-ї річниці найбільшого в історії УПА бою з НКВС. До меморіальних заходів долучилися перший заступник голови  Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступник голови Рівненської  ОДА Сергій Гемберг.

«Сьогодні ми зібралися на повстанських могилах, щоб вшанувати героїв, полеглих за Україну. У квітні 1944 року в історію нашого краю і України було вписано нову сторінку, назва якої – Гурби. 77 років тому на нашій землі відбулася найбільша битва упівців зі значно переважаючим військом НВКС. Пам’ять про кожного воїна, кожну жертву і кожного героя України є і буде для нас вічною і нероздільною. Тепер повстанські могили стали місцем паломництва на Рівненській землі, національно-духовною святинею нашого народу», - зазначив Сергій Подолін.

У храмі Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських Могилах архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив Божественну літургію. Біля колони Божої Матері Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою відслужено панахиду. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. До колони Богородиці та Пантеону Слави поклали квіти від керівництва Рівненської ОДА,  Рівненської обласної ради, Рівненського району, громадськості.

Нагадаємо, 21-25 квітня 1944 року на кордоні Рівненської й Тернопільської областей поблизу села Гурби відбувся один із найтриваліших і наймасштабніших боїв УПА, в якому близько 5 тисяч українських повстанців – із відділів південної групи УПА-Північ «Богун» і з’єднання «Холодний Яр» УПА-Південь – протистояли понад 35-тисячному війську НКВС, підсиленому артилерійськими й авіаційними частинами регулярної армії.

Тетяна ПАНАСЮК.

Рівне.

Фото ПС РОДА.