Окупанти концентрують сили на Слобожанському напрямку для недопущення просування українських військ до держкордону

Інтерфакс-Україна

Російські окупанти зосереджують основні зусилля для недопущення українського наступу та просування до українсько-російського кордону, проводять розвідку на північ та північний схід від Харкова, повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ.

Як повідомляється, найбільша активність окупантів спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках.

На Слобожанському напрямку ворог діє угрупуванням, що складається з окремих підрозділів 6-ї армійської армії Західного військового округу, 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу, берегових військ балтійського та північного флотів. Окупанти продовжують зосереджувати основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ у напрямку державного кордону України, здійснюють розвідку підрозділів Сил оборони на північ і північний схід від міста Харків.

На Донецькому напрямку угруповання окупаційних військ зосереджує основні зусилля на продовженні наступальних дій з метою взяття під повний контроль міста Рубіжне, захоплення населених пунктів Лиман та Сєверодонецьк.

Не припиняє штурмові дії на Лиманському, Сєвєродонецькому, Бахмутському, Авдіївському, Курахівському напрямках за підтримки підрозділів ствольної та реактивної артилерії.

У місті Маріуполь ворог блокує наші підрозділи поблизу заводу "Азовсталь". За підтримки вогню артилерії та танків вдається до штурмових дій. Завдає ракетно-бомбових ударів.

На Ізюмському напрямку угруповання зі складу окремих підрозділів 1-ї танкової армії та 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу, 29-ї, 35-ї, 36-ї загальновійськової армії та 68-го армійського корпусу Східного військового округу та повітряно-десантних військ зосереджує основні зусилля на заподіянні вогневого ураження нашим підрозділам у цьому районі.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація залишається без істотних змін.

На Південнобузькому та Таврійському напрямках підрозділи супротивника намагаються покращити своє тактичне становище.

На Миколаївському напрямку ворог продовжує обстрілювати позиції захисників і захисниць України.

Для придушення каналів радіозв'язку супротивник застосовує комплекси радіоелектронної боротьби.

На Криворізькому напрямку здійснює обстріл підрозділів наших військ із застосуванням артилерії.

З метою закріплення на захопленій території проводить інженерні роботи та створення нових позицій у районах населених пунктів Брускинське та Велика Олександрівка.

На Таврійському напрямку проводить демонстративні дії з метою сковування дій підрозділів Сил оборони, удосконалює інженерне обладнання своїх позицій, поповнює запаси.

На Бессарабському напрямку ситуація у Придністровському регіоні Республіки Молдова залишається напруженою.

Підрозділи оперативної групи російських військ продовжують перебувати у бойовій готовності "Повна".

Противник продовжує знищувати цивільну інфраструктуру України шляхом завдання ракетно-бомбових ударів та артилерійських обстрілів населених пунктів та об'єктів інфраструктури.

Постійні обстріли російськими військами не дозволяють провести повноцінну евакуацію цивільних і поранених із зони бойових дій.

За попередню добу підрозділами протиповітряної оборони Повітряних Сил та Сухопутних військ було уражено 4 БПЛА типу Орлан-10. Крім того, однією з бригад десантно-штурмових військ ЗСУ було знищено один вертоліт Мі-24.

Авіація повітряних сил на певних напрямках продовжувала завдавати противнику вогневих ударів з повітря та підтримувати бойові дії підрозділів наших військ.

На території Донецької та Луганської областей захисницями та захисниками України за минулу добу відбито 12 атак ворога, знищено 12 танків, 4 артилерійські системи, 19 одиниць бойової броньованої техніки, 7 автомобілів та дві одиниці спеціальної інженерної техніки супротивника.