Дивом вижила: дівчинці в Миколаєві уламок російського снаряда влучив у голову

Корабелов.инфо

Під час обстрілу міста Миколаєва касетними снарядами 4 квітня 2022 року Ніна Вавринюк накрила свою дев’ятирічну доньку Софію собою. Тоді родина ледь врятувалася, ховалися на землі під стінами будинку у житловому кварталі. Уламки одного зі снарядів влучили у голову Софійки. Станом на 10 травня дівчинка лікується у Львові. Про це кореспондентам Суспільного розповіла мати дівчинки Ніна Вавринюк.

До Миколаєва родина переїхала з села через постійні обстріли.

Історію дев’ятирічної Софійки лікарі називають справжнім дивом. Уламок від касетного снаряда пройшов понад 11 сантиметрів крізь увесь її мозок від лобної ділянки до потилиці. Два дні дитина перебувала у комі. Зараз вона наново вчиться рухатися та починає розмовляти.

“Праве око трохи коситься, а чомусь ліве погано бачить. Праве вушко погано чує, праву ручку вона погано підіймала, зараз трошки краще, і розтискати її гірше, взагалі не могла розтиснути. Зараз краще. І права нога: потрохи вчимося ходити, тренуємося”, – розповіла Ніна Вавринюк.

Лікарі видалили уламки з мозку та перекрили уражену частину титановою пластиною. Надалі на Софію чекає тривала реабілітація.

“Уламок застряг аж в задній черепній ямці. Тобто пройшов через весь мозок і пройшов через стовбур головного мозку. У таких ситуаціях більшість пацієнтів взагалі не виживають, а якщо і виживають, то не можуть контактувати з навколишнім світом, а просто функціонують. У неї є незначна слабкість у правій руці та правій нозі, але у порівнянні з тією травмою, яку вона отримала, це насправді чудо”, – розповів завідувач нейрохірургічного відділення лікарні Михайло Ловга.

Із маминою допомогою дівчинка тренується рухатися, малює, співає, грається з іграшковим котиком. Із Софійкою працює психолог. Далі родина за сприяння волонтерів поїде до Нідерландів.