Росія перекрила подачу газу до Луганської та Донецької області

Kosatka.Media

Російські окупанти несанкціоновано перекрили крани магістрального газопроводу «Шебелинка – Новопсков», внаслідок чого мешканці Луганщини та Донеччини залишилися без українського газопостачання. Про це повідомив у Facebook голова Оператора ГТС Сергій Макогон.

За його словами, вранці «Газпром» припинив на території РФ транспортування до точки «Сохрановка».

На окупованих територіях України несанкціоновано було перекрито крани магістрального газопроводу «Шебелинка – Новопсков», через який відбувалося транспортування газу газопроводами Луганської та Донецької областей.

«Фактично представники агресора позбавили Україну можливості транспортування газу до споживачів Луганської та Донецької областей. Влада РФ несе повну відповідальність за гуманітарні наслідки таких дій», - заявив Макогон.

Оператор ГТС України (ОГТСУ) повідомляє про настання форс-мажорних обставин, які унеможливлюють подальше транспортування газу через ГІС «Сохрановка» та прикордонну компресорну станцію (КС) «Новопсков», що знаходяться на окупованій території.

КС «Новопсков» є першою з компресорних станцій української ГТС у Луганській області, через яку здійснюється транзит майже третини газу (до 32,6 млн. куб. м на добу) з Росії до Європи. Внаслідок військової агресії російської федерації проти України ряд об'єктів ГТС перебуває на території, контрольованій російськими військами та окупаційною адміністрацією. В даний час ОГТСУ не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за КС Новопсков та іншими активами, розташованими на цих територіях.