Росіян скоро здивує удар ЗСУ - Андрусів

Gazeta.ua

Ситуація на війні змінюватиметься залежно від зброї, яку буде отримувати Україна. Завдяки поставкам українські війська зможуть перейти в контрнаступ.

Питання звільнення Херсону стоїть у ціні цього наступу. Про це сказав радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів "24 каналу".

Чим краще підготують звільнення Херсону, тим менше буде жертв. Це стосується й інших регіонів.

"Думаю, найближчим часом росіяни будуть шоковані від місця удару, який нанесуть наші Збройні сили. Ситуація змінюватиметься від того, як ми посилюватимемось західним озброєнням", - каже радник.

На війні вже бачать результат поставок зброї. Бійці проводять контрнаступи під Харковом. Це дозволить відсунути росіян й вони більше не зможуть обстрілювати житлові квартали міста.

Андрусів називає ключовою метою Росії оточення війська в зоні ООС. Він не бачить у росіян достатньо сил для цього. У загарбників велика проблема виникла на півночі Харківської області. Там українці можуть перерізати їм тили. Тому росіяни відтягуватимуть свої сили звідти.

Окупанти досягають просування ціною стирання населених пунктів. Українським солдатам немає де оборонятись там. Просування займає у росіян тижні, вони фізично не можуть довго воювати так. Андрусів очікує, що через тиждень чи 10 днів вони змінять свою тактику.

"Я це називаю повзуча окупація. Вони перестануть атакувати по всіх фронтах, а зосереджуватимуться на кожному окремо й повільно", - сказав він.

Росія вже точно відмовилась від захоплення України. Найближчим часом вони ще й можуть відмовитись від сухопутних коридорів до невизнаного Придністров'я і до кінця травня зосередяться на тих рубежах, які захопили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові звільнили чотири села на Харківщині

Будуть утримувати захоплене й видавати це за перемогу, додав Андрусів.

Українські захисники повернули під український контроль близько 1200 км кордону. Більшість цієї ділянки - це межа з Росією. Ворог постійно обстрілює звільнені прикордонні населені пункти в Сумській та Чернігівській областях.