Протикорабельні ракети "Онікс": технічні характеристики зброї, якою обстрілюють Одесу

24 канал

Росіяни продовжують завдавати ударів по Одесі та області. Стріляють переважно надзвуковими протикорабельними ракетами "Онікс". Сайт 24 каналу розібрав характеристики розробки часів СРСР.

Що потрібно знати про ці ракети, які вони мають технічні характеристики та чому росіяни почали використовувати саме їх – читайте далі.

Читайте По Одещині завдали ракетний удар чотирма ракетами типу "Онікс" з Криму

Що таке ракети "Онікс" Російська надзвукова універсальна протикорабельна ракета середнього радіуса дії, призначена для боротьби з надводними цілями. Запускають їх з комплексу "Бастіон", який російські війська розмістили в тимчасово окупованому Криму. Експортне найменування ракети – "Яхонт".

Ракети "Онікс" – це, загалом, радянська розробка. Їх почали розробляти у СРСР наприкінці 1970-х років. З самого початку вважалося, що цей комплекс повинен бути універсальним: його хотіли розміщувати на підводних човнах, надводних кораблях і катерах, літаках і берегових пускових установках.

Експортний варіант ракети "Яхонт" / Фото militaryreview

Береговий ракетний комплекс "Бастіон" із протикорабельною ракетою П-800 "Онікс" Росія розгорнула на території окупованого Криму ще у 2015 році – для знищення цілей на відстані до 300 кілометрів.

Цікаво, попри те, що "Онікс" – це протикорабельна ракета, їх жодного разу не застосовували для ураження цілей на воді. Натомість ракети використовують для ураження наземних цілей.

Відомо, що особливість ракет "Онікс" полягає у методі їхнього запуску. Так, одразу після старту вмикається твердопаливний розгінний блок у камері згоряння маршового двигуна. Цей блок через кілька секунд і розганяє ракету до надзвукової швидкості, після чого відключається та викидається з маршового двигуна потоком повітря.

Технічні характеристики ракети "Онікс"

Такий вигляд має ракета "Онікс" / Фото Фокус

Наразі ці ракети мають: Росія, В’єтнам та Сирія. У Індії є один із варіантів цієї ракети, розроблений спільно з міністерством оборони країни. Також ракети "Яхонт" постачалися до Індонезії на початку 2010 року.

Експерти впевнені, що росіяни почали використовувати ці ракети у війні з Україною, бо вони мають велику швидкість та погано помітні для ППО. Втім, це також свідчить і про те, що запас ракет, які призначені саме для наземних цілей, а не для ураження кораблів, в окупантів добігають кінця.

Де застосовували ракети "Онікс" Більше про це – По Одесі потужно вдарили 7 ракетами типу "Онікс" та "Кинджал": дивіться відео