Як виглядають фільтраційні концтабори для маріупольців: їжа через день, туалет один раз на добу

News ua

Про те, що відбувається в окупованому місті і, як виглядають фільтраційні табори, розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

За його словами, виникає багато запитань щодо долі тих маріупольців, які не пройшли фільтрацію та зникли. Усі, хто не пройшов фільтрацію та хто визнаний «неблагонадійним» у фільтраційних таборах під Маріуполем, доставляють до приміщення колишньої виправної колонії № 52 у с. Оленівка Донецької області або у відому в’язницю «Ізоляція» у Донецьку.

Колонія в Єленівці для тих, хто не проходить чинну службу у лавах ЗСУ, НГУ та інших правоохоронних органах. Тут тримають рідних військових, колишніх працівників правоохоронних органів, активістів, журналістів та людей, яких просто викликали підозру, включаючи просто наявність патріотичних татуювань, зазначив він.

«Мінімальний термін ув’язнення 36 діб. До речі, саме 36 діб відведено окупантами на процедуру фільтрації, тому це офіційно не є висновок, а фільтрація», — повідомляє Андрющенко.

Людей утримують у нелюдських умовах, пише він.

Приміщення в’язниці переповнені. За планового ліміту колонії в 850 осіб, за словами свідків, на сьогоднішній день там утримується не менше 3 тис. осіб. Переважно з Маріуполя та Маріупольського району. Приміщення наповнені людьми так, що немає можливості лягти. Вимушені стояти і сидіти навпочіпки. На день видають баклажку води на десятки людей. Їжа не щодня. Туалет щодня. Прогулянок на відкритому повітрі не передбачено.

«Все це супроводжується багаточасними допитами, тортурами, погрозами смертної кари та примусом до співпраці. Кому пощастило, через 36 діб відпускають, попередньо змушуючи підписувати якісь папери. Які точно свідки вказати не можуть, але припускають, що „про співпрацю“. Масові випадки зникнення людей після допитів. Свідки припускають, що їх переводять до іншої в’язниці, можливо, до Донецької „Ізоляції“», — зазначає Андрющенко.