Україна запропонувала Росії обмін, щоби врятувати поранених захисників Маріуполя

UA|TV

Деблокувати територію маріупольського заводу "Азовсталь" наразі неможливо. Українські військовослужбовці, які там перебувають, відмовляються здаватися в полон, а російські окупанти відмовляються звільняти їх за процедурою екстракшн (extraction). Про це повідомила віце-прем'єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вона повідомила, що українська сторона запропонувала росіянам обмін.

“Уряд опрацьовує різні варіанти. Жоден із них не ідеальний. Але ми шукаємо не ідеальний варіант, а робочий. Як перший крок запропонували росіянам такий обмін: ми вивозимо наших важкопоранених хлопців з “Азовсталі” гуманітарним коридором. Водночас віддаємо полонених росіян за стандартними правилами обміну військовополонених. Домовленості ще немає. Переговори тривають”, – написала Верещук у Telegram.

Раніше митрополит Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій звернувся до президента РФ Володимира Путіна із проханням відпустити українських захисників Маріуполя за процедурою extraction.

На території "Азовсталі" в Маріуполі досі перебувають бійці ЗСУ, яких регулярно штурмують російські війська. Заступник командира полку “Азов” капітан Святослав Паламар звернувся до світової спільноти та Верховного Головнокомандувача особисто із закликом евакуювати мирних громадян із металургійного комбінату “Азовсталь”, а також подбати про українських військових, які помирають там у страшних муках через неналежне лікування.

Раніше в батальйоні "Азов" повідомили, що минулої доби агресор РФ здійснив 38 авіанальотів на "Азовсталь", зокрема чотири - зі стратегічних бомбардувальників. При цьому ворог не полишає спроб захопити завод, обстрілюючи його з артилерії, танків та інших видів озброєння.

Голова Донецької ОВА Павло Кириленко в ефірі марафону українських телеканалів заявив, що екстракція українських військовослужбовців із металургійного комбінату "Азовсталь" – під особистим контролем Володимира Зеленського.