ЦПД зібрав чергову добірку фейків рф за минулу добу

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це ЦПД повідомляє у Телеграмі.

Так, російські ЗМІ поширили інформацію щодо начебто введення на територію України польсько-литовського миротворчого контингенту. Таким чином пропагандисти рф надалі намагаються дестабілізувати ситуацію на Заході Україні, продовжуючи проведення деструктивних інформаційних кампаній. У ЦПД застерігають, що це фейк.

Крім того, у слідчому комітеті рф заявили, що вивчатимуть «факти нелюдських експериментів, проведених в біолабораторіях на території України». Згідно з новими даними ск рф, нібито «в біолабораторіях на Харківщині представниками США проводилися досліди над пацієнтами психлікарні». Це фейк, застерігають у ЦПД.

Також пропагандистські ЗМІ рф повідомили про гуманітарну місію французького журналіста Адрієна Боке в Україні та військові злочини, скоєні армією України, свідком яких він начебто став: «Я бачив, як українські військові прострілювали коліна російським полоненим і стріляли в голову військовим у званні вище за офіцерського». У ЦПД застерігають, що це дезінформація.

Читайте також: Новий пакет підтримки від США включає допомогу в розслідуванні злочинів рф - Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, в Україні запустили фактчек-бот для відстеження фейків. Завдяки йому можна розрізнити фейкові новини в соцмережах, у політиці, визначити неправдиві дані російських ЗМІ, спрямовані на боротьбу з Україною.