Окупанти залишили цілу область без води, газу та електрики

Gazeta.ua

Луганщина повністю залишилася без води та електрики.

У Новопскові окупанти самовільно втрутились в роботу магістрального газогону, який транспортує газ до Луганщини та Донеччини, повідомив 12 травня голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у Telegram.

"Маємо інформацію про самовільне втручання з боку Новопсковського проммайданчика. Зафіксований несанкціонований відбір транзитного газу з магістрального газопроводу "Союз" в газопроводи ОРДЛО. Фактично мова йде про крадіжку газу. Учора були зафіксовані несанкціоновані зміни режимів транспортування газу, які свідчать про закриття газових кранів на компресорній станції у тимчасово окупованому Новопскові. Зокрема, на магістральному газогоні "Новопсков-Шебелинка", - ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З РФ на Луганщину окупанти понтоном перекинули техніку

Понад 21 тис. абонентів Луганщини ще залишається із газом. Це жителі п'ятьох населених пунктів, не у кожному з них газ є повсюди. Електропостачання відсутнє всюди в області. Працюють виключно електрогенератори. Немає і централізованого водопостачання.

"Вцілілих об'єктів життєзабезпечення на Луганщині майже не залишилося. Росіяни знищують все своєму шляху. Переважну більшість критичної інфраструктури доведеться будувати з нуля. Якісь лінії електропередачі ще можна відремонтувати, але не дозволяють постійні обстріли в районах пошкоджених ділянок", - додав Гайдай.

9 травня в Рубіжному й Білогорівці на Луганщині "тривали вирішальні бої" за трасу Лисичанськ - Бахмут. Днем раніше ворогу вдалося збудувати понтонну переправу через річку Сіверський Донець. Нею окупанти перекидали техніку на інший берег.

Пізніше стало відомо, що переправу розгромили українські захисники. Забрати "дорогу життя" російським терористам поки що не вдалося.