Увага до «Азовсталі» не дозволяє агресору розбомбити й знищити там усіх – Верещук

Укрінформ

Як передає Укрінформ, таку думку вона висловила під час включення в ефірі французького телеканалу LCI, інформує Урядовий портал.

«Я вважаю, що ми повинні зробити абсолютно все, щоб трагедія «Азовсталі» не залишилася в підручниках історії воєн найбільшою трагедією ХХІ століття. Нам потрібен гуманітарний коридор, щоб розпочати діалог. І якщо він відбудеться, то люди, які хочуть врятуватися, отримають такий шанс. Саме це залежить від росії, і саме це є зараз предметом перемовин. Лише тоді можна говорити про будь-які інші кроки», - сказала Верещук.

Водночас вона констатувала, що гуманітарні коридори нині організовуються вкрай важко, адже рф не хоче евакуації.

"Насправді росія не хоче жодної евакуації. Вона планує знищити всіх і вся. Лише ви, шановні журналісти, світова спільнота, народи цивілізованого світу – не даєте це зробити! Ваш фокус уваги – на Азовсталі – і це не дозволяє агресору розбомбити й знищити усіх, хто там перебуває. І це наша з вами спільна справа – не дозволити вбити людей, які не можуть себе захистити", - наголосила віце-прем’єр-міністр.

Читайте також: Ворог блокує підземні виходи з «Азовсталі», захисники Маріуполя контратакують

Як повідомляв Укрінформ, Україна запропонувала росії обміняти важкопоранених бійців із Азовсталі на полонених росіян за стандартними правилами обміну військовополонених.

За словами віцепрем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, військовим шляхом деблокувати Азовсталь наразі неможливо. Захисники Азовсталі здаватися в полон не збираються, а росіяни не погоджуються на процедуру "екстракшн".

7 травня Верещук повідомила, що всіх жінок, дітей та людей похилого віку з меткомбінату "Азовсталь" евакуйовано, і цю частину маріупольської гуманітарної операції завершено. Після цього ватажок "ДНР" денис пушилін заявив, що у них "розв'язані руки", і атаки на Азовсталь стали ще жорстокішими.

Територію меткомбінату росіяни постійно піддають обстрілам з усіх видів озброєння, зокрема, з літаків і корабельної артилерії, та раз у раз намагаються штурмувати. Тримають оборону українські військові, серед яких кілька сотень поранених. Медикаментів гостро бракує, і люди помирають у муках.

Фото: EPA/EFE