Омбудсмен розповіла про долю дітей-сиріт, вивезених окупантами до Росії

Realist

Росіяни вивезли з "Л/ДНР" понад 2 тисячі дітей-сиріт, вони мають намір їм надати громадянство РФ.

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Telegram.

Вона зазначила, що росЗМІ, посилаючись на представника при президенті РФ з прав дитини, пишуть, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей, отримуватимуть громадянство РФ.

" Для цього начебто було досягнуто домовленостей з керівництвом окупаційних адміністрацій. Надання російського громадянства дітям з Донецької та Луганської областей спростить можливість усиновлювати їх у РФ ", - повідомляє Денисова.

Читай також: Біженців з Маріуполя в одних халатах вивезли до Хабаровська — поруч гарнізон солдатів, що звірствували в Бучі

Омбудсмен наголосила, що органи влади РФ вже неодноразово повідомляли про підготовку змін до законодавства саме з цією метою. Зараз готуються угоди між країною-окупантом та окупаційними адміністраціями в ОРДЛО, щоб надати видимості "правових процедур" для фактичного викрадення українських дітей та передачі їх у сім'ї до РФ.

" Наразі на територію агресора вивезено понад 2 тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з Донецької та Луганської областей. Країна-окупант РФ грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення Депортацію осіб з окупованої території. Насильницька передача дітей з однієї національної групи в іншу містить ознаки геноциду відповідно до статті 2 Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього ", - наголосила Денисова.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну з проханням врахувати ці факти порушень прав людини в Україні.

Нагадаємо, раніше в Росії повідомляли, що з початку війни було вивезено 1 208 225 осіб, з яких 210 224 дитини .