Як живе Енергодар під тимчасовою окупацією

TV5

Місцеві діляться, що життя в місці повністю залежить від дій окупантів. Продукти є – більшість завозять з Криму. Ціни наразі втричі дорожчі, ніж були до приходу рашистів.

З ліками виникають чималі проблеми. Енергодарці зазначають, що медикаменти майже закінчились, а гуманітарну допомогу пропускають не завжди.

Протестувати та виходити на акції в підтримку України енергодарці вже бояться – рашисти просто їх залякали, зокрема і застосовуючи зброю та газ проти мирних людей під час попередніх мітингів.

Крім того, окупанти продовжують перевіряти й допитувати місцевих чоловіків. Якщо знаходять те, що їм здається підозрілим — везуть у невідомому напрямку.

Та ще більше людей засмучує, що росіяни вже почуваються в Енергодарі як у себе вдома. Розвішують проросійські плакати, заселяються в залишені квартири і навіть торгують у покинутих приватних магазинах.

Значна кількість містян – працівники Запорізької АЕС, які сьогодні вимушені працювати під тиском окупантів.

Працівники ЗАЕС розповідають, що окупанти оселились на станції та керують нею, звозять спеціалістів, аби перепідключити станцію на бік росії. Працівники намагаються не спілкуватись з окупантами та налаштовані звільнитись і покинути місто, якщо станція повністю перейде під управління загарбників.

Та все ж місто тримається! І дуже чекає на звільнення.

Джерело: hromadske