Оперативна інформація про російсько-українську війну на 12 травня 2022 року

The Page

Триває сімдесят восьма доба російсько-української війни 2022 року. Ворог не припиняє наступальну операцію у Східній операційній зоні.

Про це повідомляє Генштаб Збройних сил України (ГШ ЗСУ).Волинське та Поліське напрямки

Противник не виявляв активності. Триває другий етап перевірки готовності підрозділів ЗС Білорусі під керівництвом начальника генерального штабу. Раніше проведено планову перевірку готовності системи оповіщення.

Продовжує зберігатись загроза ракетно-бомбових ударів з Білорусі по інфраструктурних об'єктах на території України.Сіверський напрямок

Противник продовжує посилено охороняти ділянку українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях. Обстрілював прикордонні райони України.

«Ймовірно, ворог продовжить ведення демонстраційних дій на зазначеній ділянці державного кордону України та обстріли з території РФ з метою недопущення переміщення підрозділів наших військ на інші напрямки», — повідомляє ГШ ЗСУ.Слобожанський напрямок

У районі Харкова ворог зосередив основні зусилля на недопущенні просування та звільнення української землі нашими військами. Протягом доби противник обстрілював позиції наших військ у районах населених пунктів (н.п.) Розплідник та Російські Тишки.

У районі Слов'янська ворог активних дій не робив. Основні зусилля зосереджувалися на поповненні запасів матеріально-технічних засобів майбутнього наступу. Вів обстріл у районах населених пунктів уздовж лінії зіткнення. Здійснював повітряну розвідку за допомогою БПЛА «Орлан-10».Донецький напрямок

Окупанти ведуть обстріли мінометним вогнем, ствольною артилерією та РСЗВ. Н завдавали ракетно-бомбових авіаційних ударів, щоб зруйнувати фортифікаційні споруди українських підрозділів.

У районі Лиманська ворог намагається захопити ділянку місцевості на правому березі річки Сіверський Донець та закріпитися в районі н.п.Олександрівка. Безуспішно штурмував напрямок н.п. Новоселівка та н.п. Воєводівка у районі Сєверодонецька.

За напрямками на Бахмут, Авдіївку та Курахове ворог веде штурмові дії з метою покращення тактичного становища своїх військ, успіху не має.

У Маріуполі ворог продовжив завдавати артилерійських та авіаційних ударів по заблокованих українських підрозділах у районі заводу «Азовсталь».

Загарбники проводили повітряну розвідку БПЛА в районах Покровська, Слов'янська та Павлограда.Південнобузький напрямок

Ворог активних бойових дій не вів, продовжує утримувати зайняті позиції. Основні зусилля зосереджувалися на вогневому ураженні підрозділів наших військ та нарощуванні системи радіоелектронної боротьби.

За наявною інформацією, противник провів нарощування ППО у західній частині Кримського півострова.