Російські пропагандисти поширюють новий фейк про Харків

Главком

Російська пропаганда поширила фейк, що мер Харкова Ігор Терехов «загнав дітей у метро», хоча насправді діти живуть і навчаються у підземці, бо їхні домівки та школи знищені рашистами. Про це повідомилагромадська організація «Харківський антикорупційний центр» (ХАЦ).

«Терехов загнав дітей у метро» – саме так звучить новий фейк від російської пропаганди, який поширюють на сайтах та у соціальних мережах. Фейк, створений на основі новин сайту Харківської міськради про уроки для дітей, які проводяться на станціях метро», – йдеться у повідомленні.

В оригінальних новинах міськради зазначалося, що вчителі проводять уроки для дітей, які ховаються у Харківському метрополітені від обстрілів. Навчальні заняття, зокрема, щодня проводять на станціях метро «Студентська», «Академіка Павлова» та «Захисників України».

«Фейком є саме фраза «Терехов загнав дітей у метро», яку пропагандисти виносять на плашку або у заголовок, адже, нагадаємо, люди ховаються в метро через обстріли міста з боку російського окупанта. Найбільше постраждали мешканці Салтівки, Олексіївки. Станції «Студентська» та «Академіка Павлова» перебувають саме на Салтівці», – зауважили в ХАЦ.

Відомо, що внаслідок збройної агресії РФ на території Харківської області загинуло 29 дітей, ще 89 – поранено. В області пошкоджено вже 255 закладів освіти, повністю зруйновано чотири школи та чотири дитсадки.