ЮНІСЕФ: в Україні через війну загинули майже 100 дітей, але це число може бути "значно більшим"

UA: Cуспільне мовлення

За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у зв’язку з воєнними діями Росії в Україні загинули майже 100 дітей. Про це на засіданні Ради Безпеки ООН 12 травня заявив заступник виконавчого директора ЮНІСЕФ Омар Абді.

"З кожним днем усе більше українських дітей зазнають жахів війни. Лише за останній місяць ООН підтвердила убивство майже 100 дітей. І ми вважаємо, що реальні числа значно вищі", — сказав він.

Абді звернув увагу на те, що діти в Україні через російську агресію все частіше зазнають поранень, стають жертвами грубого порушення своїх прав, а також змушені тікати зі своїх домівок у більш безпечні місця.

Представник ЮНІСЕФ додав, що від воєнних дій страждає і освітній процес. З-поміж 89 шкіл в східній Україні, які підтримує Дитячий фонд ООН, принаймні 15 були зруйновані чи пошкоджені, а ще сотні шкіл по всій Україні зазнали обстрілів.

"За оцінками, 3,7 мільйона дітей в Україні та за кордоном використовують технології онлайн- і дистанційного навчання. Та лишаються суттєві перешкоди, зокрема обмеження ресурсів і спроможностей, мовні бар’єри, а також непередбачувані переміщення дітей та їхніх родин", — підсумував Абді.

Новина доповнюється…