Братських могил поблизу Маріуполя стає все більше

mind

У травні масові поховання у селищах Старий Крим і Виноградне збільшилися у розмірах

Що сталося. Супутники зафіксували, що розміри масових поховань у населених пунктах поблизу Маріуполя все більшає.

Джерело. Про це повідомляє проєкт «Радіо Свободи» «Схеми» з посиланням на на супутникові знімки компанії Planet Labs.

Деталі. Зазначається, що супутник зафіксував, що у травні масові поховання маріупольців у селищі Старий Крим і селі Виноградне збільшилися в розмірах.

Якщо порівняти супутникові знімки цвинтаря в Старому Криму від 24 квітня і 8 травня, то загальна довжина траншеї збільшилась із 200 метрів у квітні до 340 метрів у травні. Крім того, у Старому Криму збільшилась і кількість траншей.

У Виноградному на знімку від 6 травня суттєво збільшилась кількість траншей, якщо порівнювати з 21 квітня. За словами мера Маріуполя Вадима Бойченка, російські окупанти поспішали прибрати трупи загиблих із середмістя до 9 травня, щоби показати «картинку» для пропаганди. Місцева влада має дані, що російські окупанти примушують працювати на місцях масового поховання за «їжу, питну воду й ліки», яких катастрофічно бракує в місті.

Крім того, на супутникових знімках цвинтаря Виноградного 6 травня, журналісти помітили військову техніку росіян. Фахівці повідомили, що це схоже на артилерійські установки.

Бекграунд. Нагадаємо, наприкінці квітня, офіційна влада Маріуполя повідомляла, що на північ від міста виявлено нове масове поховання.