Я допоміг зруйнувати міст через Сіверський Донець і зірвати плани оточення Лисичанська. Розповідь виконавця

Texty.org.ua

Контекст: Раніше про спроби форсувати Сіверський Донець повідомив Генштаб ЗСУ та британська розвідка. Переправа через річку в умовах бойових дій є «надзвичайно ризикованим маневром» і свідчить про тиск, якого зазнає російське командування, щоб досягти прогресу в операціях на сході України, йшлося в одному з повідомлень. В результаті невдалого форсування десятки одиниць техніки було знищено. Цей тред, судячи з усього, розповідь одного із авторів цього розгрому.

Нещодавно я виконав місію, яка значно вплинула на втрати росіян і повністю зіпсувала їхні плани оточення Лисичанська. Спочатку була інформація від розвідки, що по той бік річки є росіяни і вони збирають різну техніку.

Отже, 6 травня мій командир попросив мене як одного з найкращих військових інженерів зробити інженерну розвідку на річці Сіверський Донець. Разом з розвідувальними частинами я 7 травня вирушив на дослідження району Григорівки та Білогорівки. Фронтові підрозділи розвідки в Білогорівці повідомили про те, що на іншому березі річки збираються численні машини росіян.

Фото: твіттер @kms_d4k

Я дослідив місцевість і запропонував місце, де росіяни могли б спробувати змонтувати понтонний міст, щоб перейти на інший бік. Крім того, використовували далекоміри, щоб визначити, що річка має ширину 80 метрів, тому росіянам знадобиться 8 частин (по 10 м) мосту, з’єднаного, аби дістатися до іншого боку.

Я знав: аби облаштувати міст з такою течією річки, їм знадобляться моторні човни, і на це їм потрібно буде щонайменше дві години роботи. Мені знадобився день, щоб все перевірити. І я мав це зробити 8 травня.

Отже, я доповів цю інформацію своїм командирам. Також я сказав підрозділу, який спостерігав за цією частиною річки, що їм потрібно слідкувати за звуком моторних човнів. Видимість у цьому районі була поганою, тому що росіяни підпалювали поля й ліси й кидали багато димових гранат. Крім того, був туман.

Але вони повинні були почути звук. І це сталося 8 травня рано вранці. Прямо там, де я сказав. Я також був там, щоб перевірити це - піднявшись на дроні, я переконався, що росіяни роблять понтонний міст. Негайно доповів командирам.

Озираючись назад, я думаю, що моя попередня розвідка місцевости та розуміння того, як вони будуть діяти на річці, справили найбільший вплив на подальший хід подій. Отже, я переграв російських військових інженерів.

Фото: твіттер @kms_d4k

Росіяни намагалися поставити міст точно в тому місці, про яке я припускав. Річковий підрозділ не бачив підрозділів росіян, але зміг почути моторні човни та негайно повідомити про це. Артилерія була готова. Ми змогли підтвердити, що росіяни змонтували 7 частин мосту з 8. Росіянам навіть вдалося перекинути деякі війська та техніку через річку. Почалися бої.

Через приблизно 20 хвилин після того, як розвідувальний підрозділ підтвердив встановлення російського мосту, важка артилерія вступила в бойові дії з російськими силами, а потім також втрутилася авіація. Я ще був у цьому районі і ніколи в житті не бачив/чув такого важкого бою.

Після одного дня боїв, вранці 9 травня міст був зруйнований. Частина російських військ (~30-50 одиниць техніки + піхота) застрягла на українському березі річки без можливості зворотного шляху. Вони намагалися втекти, використовуючи зламаний міст. Потім спробували влаштувати новий міст. Тоді авіація розпочала потужні бомбардування району і знищила там усі останки росіян та інший міст, який вони намагалися зробити.

Фото: твіттер @kms_d4k

За чутками, це близько 1500 мертвих росіян. Їх стратегічною метою було переправитися через річку, а потім оточити Лисичанськ. Вони жахливо провалилися.

10 травня понтонний міст був повністю зруйнований. Саме тоді ви почали отримувати всі фотографії з цього району.