Кат з Алеппо. ЗМІ назвали ім’я генерала, який наказував знищувати Харків касетними снарядами

NTA

Російська бригада реактивної артилерії, яка обстріляла Харків касетними бомбами на початку повномасштабної війни, підпорядковується особисто генерал-полковнику Олександру Журавльову.

Про це пише CNN.

Військові експерти підтвердили журналістам, що наказ на обстріл Харкова касетними бомбами із систем залпового вогню «Смерч» міг віддати тільки Журавльов.

Генерал-лейтенант Журавльов у вересні 2015 року уперше потрапив на сирійську війну. Олександр Журавльов тричі був у відрядженні у Сирії та отримав за участь у цій війні звання Героя Росії, звання генерал-полковника та був призначений командиром російських окупаційних військ у Сирії.

Саме під час командування Журавльова російські війська влаштували штурм Алеппо. Росіяни обрали тактику, яка стала визначальною для дій окупантів у Сирії: облога, знищення голодом, бомбардування. За місяць у вересні-жовтні 2016 року у Алеппо російська армія використала касетні боєприпаси 137 разів.

Експерт зі зброї та заступник директора з питань зброї Human Rights Watch Марк Хізнай, переглянувши фото з Харкова, зазначив, що атаки касетними боєприпасами на Харків відбувалися в таких масштабах, яких у світі не було багато років.

Нагадаємо, що у Харкові російські окупанти обстріляла територію Харківського аеропорту. Найбільше постраждали Дергачі. Там загинули двоє людей, четверо поранені. Так, в ніч на 13 травня російські загарбники нанесли ракетний удар по Дергачівському будинку культури, де зберігалася та видавалася гуманітарна допомога цивільному населенню.