Росіяни можуть використати Зміїний для висадки десанту до невизнаного ПМР – розвідка

UA: Cуспільне мовлення

Через Зміїний острів росіяни можуть спробувати висадити десант, який відправиться на територію окупованого Придністровського регіону Молдови. Про це в ефірі всеукраїнського телемарафону сказав начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.

Керівник розвідки розповів, що острів має стратегічне значення як для України, так і для росіян, оскільки дозволяє контролювати надводну та певною мірою повітряну обстановку на півдні України.

“Острів Зміїний – це територія України, і ми її будемо деокуповувати й боротися за неї стільки, скільки нам буде потрібно. Це стратегічно важлива точка, щоб відкрити торгові морські шляхи, завозити нам зброю та виключити будь-які можливі воєнні дії Росії на території "ПМР", з якої вони можуть атакувати західну частину України”, – зазначив він.

Острів є ідеальним плацдармом для підготовки десантної операції. Втім війська РФ третій місяць не можуть її провести. Такі думки в ефірі телемарафону озвучив експерт центру оборонних стратегій Андрій Риженко.

"Навколо цього невеликого острова 12 морських миль по радіусу і, відповідно, усе, що знаходиться на морському дні належить Україні. З військової точки зору Зміїний дуже важливий. Він знаходиться за 35 кілометрів від узбережжя країни та 140 кілометрів від Одеси", – сказав Андрій Риженко.

За його словами, росіяни збирають інформацію про роботу українського радіозв'язку та засобів спостереження.

"Є такі думки щодо розташування там системи ППО і, дійсно, в радянський час вона там знаходилась. Такого середнього, або великого радіуса дії. Цей острів знаходиться на вогневому контакті і це розуміють росіяни. Вони зараз укріплюють ППО на західному Криму", – повідомив експерт.

Він додав, українські військові контролюють та "постійно знищують військове обладнання росіян на острові".

"Якщо ми навіть повернемо над ним (островом – ред.) контроль, то втримати його буде дуже важко тому, що у росіян замінування і моря, і повітря у тому районі. Через це, повернення острова я б порівняв із поверненням нашого контролю над територією південної України. От тоді це буде дуже важливо, адже фактично це ворота наших південних портів: Одеса, Миколаїв, Чорноморськ".

Що відомо Острів Зміїний, що входить до Кілійського району Одеської області, 24 лютого атакували російські війська. О 22:05 24 лютого острів захопили. 28 лютого стало відомо, що українські військові перебувають у російському полоні. Українців повернули додому 24 березня. 30 квітня українські війська атакували російські позиції на острові Зміїний. За даними військових, тоді було розбито 3 зенітні установки, зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10", а також машину зв’язку – серверну із телекомунікаційним обладнанням. Вбито 42 російських військових. Українські військові знищили гелікоптер та катер росіян на острові Зміїний Одеської області. Також там було знищено російський десантний катер типу "Серна". Росіяни намагаються наростити військову присутність на острові Зміїний Одеської області, щоб блокувати морські комунікації України. Про це заявив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області