"Боротимемося за острів скільки потрібно": Буданов розповів про стратегічне значення Зміїного

META

Очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів про стратегічне значення острова Зміїний. Він заявив, що ЗСУ боротимуться за нього стільки, скільки буде потрібно.

Читайте також: біля острова Зміїний горить російський фрегат

Деталі

За словами Буданова, острів Зміїний має стратегічне значення, як для України, так і для окупантів, адже він дозволяє контролювати надводну та певною мірою повітряну ситуацію на півдні України. Також острів стратегічно важливий з точки зору можливості висадки Росією тактичного морського десанту. Це єдиний регіон, через який рашисти можуть висадити десант у Придністров'ї.

В етері національного телемарафону голова розвідки заявив:

Той, хто контролює острів, може будь-якої миті заблокувати рух цивільних суден в усіх напрямках на південь України… Острів Зміїний – це територія України, і ми її будемо деокуповувати й боротися за неї стільки, скільки нам буде потрібно. Це стратегічно важлива точка, щоб відкрити торгові морські шляхи, завозити нам зброю та виключити будь-які можливі воєнні дії росії на території "ПМР", з якої вони можуть атакувати західну частину України.

Раніше військовий експерт Олег Жданов заявив, що рф намагається будь-якими способами захопити острів Зміїний, щоб створити на цій території плацдарм для перекидання військових сил у Придністров'я.