Американські ЗМІ назвали ім'я генерала рф, який наказав скидувати на Україну касетні бомби

META

У перші дні повномасштабної війни проти України росія обстрілювала Харків забороненими касетними боєприпасами. Американські журналісти назвали ім'я генерала, який наказував обстрілювати житлові будинки забороненим озброєнням.

Деталі

Завдяки аналізу супутникових знімків у співпраці з Центром інформаційної стійкості та наземних розслідувань журналісти встановили бригаду загарбників, які били по Харкову, та їхнього командира. Генерал-полковник армії рф олександр журавльов командував окупантами при спробі захоплення міста.

Читайте також: Начальник Генштабу ВС росії отримав осколкове поранення під Ізюмом

27 та 28 лютого під командуванням журавльова путінська армія запускала по житлових кварталах Харкова 300-міліметрові снаряди з касетною головною частиною з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) "Смерч". Запуск проводила 79-а артилерійська бригада, вона знаходиться в одному з населених пунктів Бєлгородської області.

Військові експерти повідомили, що журавльов є єдиним офіцером, який має повноваження віддавати наказ про ракетну атаку "Смерчами". Раніше російський офіцер бомбив Сирію та Донбас.

Що відомо про кривавого м'ясника олександра журавльова

57-річний олександр журавльов отримав звання радянського офіцера у 1980-х роках. Він тричі брав участь у війні у Сирії, у 2016 році він став командувачем російських військ.

У період його командування різко збільшилася кількість задокументованих атак із використанням касетних боєприпасів у Алеппо. Після бомбардування Сирії журавльову було присуджено найвищу нагороду – герой російської федерації.

Зазначимо, касетні бомби заборонені Конвенцією про касетні боєприпаси 2010 року. Документ забороняє використання, передачу, виробництво та накопичення подібної зброї. Росія, Україна, США та Ізраїль входять до країн, які не підписали договір.

Раніше влада росії вирішила реорганізувати командування окупаційних військ в Україні і призначила нового командира. Раніше ми розповідали про генерала Олександра Дворнікова, який очолив армію ґвалтівників і мародерів.