Міністр оборони України: Росія отримала стратегічну поразку, не зумівши знищити українську державність

DIP

Російські загарбники вже зазнали стратегічної поразки перед 9 травня, не досягнувши мети знищення української державності, але тепер на Україну чекає нова фаза війни, яка буде довгостроковою. Про це заявив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

Міністр оборони України нагадав, що росіяни втекли з Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської областей та поставили нові цілі – захоплення південної та східної частин України. Але цього не сталося.

Таким чином, перед 9 травня Росія зазнала стратегічної поразки – їй не вдалося знищити українську державу шляхом військового втручання та заміни влади російськими маріонетками. Ми змусили Росію знизити масштаб завдань до оперативно-тактичного рівня, – наголосив Резніков.

Олексій Рєзніков наголосив, що Україна вступає у нову – довгострокову – фазу війни.

На нас чекають надзвичайно важкі тижні. Скільки їх буде – ніхто точно сказати не може. У цей період ми триматимемо оборону здебільшого наодинці проти розлюченого агресора, додав міністр оборони України.

Він зазначив, що понад 1500 українських солдатів вже освоюють або почнуть освоювати найближчими днями техніку західних партнерів, щоб пізніше повернутися як інструктори, а деякі артилеристи одразу вступлять у бій.

Поки важкі іноземні озброєння врівноважуватимуть сили та забезпечуватимуть перевагу на користь України, пройде час. Зараз присутність західної зброї потрібна, це треба розуміти”, – наголосив Резніков.

На думку міністра, зростаючий тиск санкцій на Росію та збільшення іноземної допомоги Україні протягом наступних кількох місяців мають створити умови, в яких Кремль остаточно втратить будь-який шанс досягти якогось успіху, і тоді має відчинитися нове вікно можливостей для України.

Робота над постачанням зброї продовжується на всіх рівнях. У цей надзвичайно складний період нам потрібна єдність, солідарність, воля та терпіння, – уточнив далі Резніков.