Після дев’ятого травня Україна вступає у довготривалу фазу війни – Резніков

Прямий

Україна входить у нову довготривалу фазу війни після того, як до 9 травня РФ зазнала стратегічної поразки та знизила масштаб своїх цілей до оперативно-тактичного рівня, зазначає міністр оборони Олексій Резніков.

“Після відкритого повномасштабного нападу Росії 24 лютого, у Москві планували, і багато хто на Заході був такої ж думки, що Україна капітулює за кілька днів. В кремлі розраховували за кілька тижнів встановити на нашій землі новий – “російський” – лад”, – написав міністр у Facebook.

В окупованому Криму активізувався партизанський рух проти російських окупантів

Він зазначив, що до 9 травня Росія отримала стратегічну поразку – не змогла знищити українську державу шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток і була змушена знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня.

“На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав”, – підкерслив Резніков.

Російські окупанти бояться ЗСУ та масово бунтують проти наступу – перехоплення СБУ

За його словами, понад 1,5 тис. українських військових уже навчаються або найближчими днями почнуть опановувати техніку українських партнерів, щоб потім повернутися як інструктори, частина з них одразу піде в бій.

Міністр наголосив, що на Україну очікують надзвичайно складний період, триваліть якого зараз неможливо спрогнозувати, оскільки поки важке іноземне озброєння урівноважить сили і забезпечить злам на користь України, мине час.

“Адже усі пам’ятають, що наші хлопці та дівчата на передовій уздовж Сіверського Дінця, на «Азовсталі», в полоні у окупантів кладуть свої життя за Україну. Що наші громадяни на тимчасово захоплених ворогом територіях у небезпеці. Людей викрадають, катують, вбивають. Тому ми робимо усе можливе і неможливе, щоб наблизити звільнення нашої землі”, – зазначив очільник Міноборони.

Через санкції Росія не може відновити боєздатність виведених з України військових підрозділів – розвідка

“Зростання тиску санкцій на росію та збільшення іноземної допомоги Україні у перспективі кількох місяців мають створити умови, за яких кремль остаточно втратить шанси досягти бодай якогось успіху. Тоді повинно з’явитися нове вікно можливостей для України”, – підсумував Олексій Резніков.

24 лютого президент РФ Владімір Путін оголосив війну Україні й розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.