У Маріуполі армія РФ долучає місцевих жителів до збору вбитих людей — мер Маріуполя Вадим Бойченко

UA: Cуспільне мовлення

У блокадному Маріуполі перебуває понад 100 тисяч людей. По периметру міста російські військові розмістили фільтраційні табори, які не дають людям покинути місто, особливо у напрямку України. Всі гуманітарні місії блокувались російською стороною. У місті недостатньо їжі. Армія РФ долучає місцевих жителів не тільки до розбору завалів, а й до збору вбитих людей. Про це повідомив в інтерв'ю Володимиру Полуєву міські голова Маріуполя Вадим Бойченко.

"У Маріуполі недостатньо їжі. Людей використовують розбору для завалів. Маріуполь зруйнований на 90 %. 70% це пряме влучання з систем залпового вогню, авіація, корабельного озброєння. 50% житлового фонду і соціального фонду неможливо відновити ці завали розбирають маріупольці за їжу та воду. Велика проблема Маріуполя це якісна питна вода її немає", — розповів Бойченко.

Міський голова додав, що російська армія вбила понад 20 тисяч цивільного населення.

"Сьогодні місцевих долучають не тільки для розбору завалів, а й до збору вбитих жителів. Російські військові збирають тіла вбитих, ми бачимо це на знімках Maxsar. На супутникових знімках ми бачимо, що ці три братські могили "ростуть", тому що з-під завалів дістають тіла загиблих", — зазначив мер.

Міський голова повідомив, що це призведе до інфекційної катастрофи.

"Доктори кажуть, це жах, який відбувається призведе до великої епідемічної проблеми, тому ми повинні займатися повною евакуацією людей. Ми стоїмо на порозі, того, що окрім війни, інфекційна катастрофа може забрати тисячі людей. За словами наших медиків, до кінця року можуть померти тисячі людей. Тому ми наполягаємо на стійкому зеленому коридорі, аби люди могли вибратися до підконтрольної України", — підкреслив Бойченко.

Як розповів міський голова Маріуполя, в місті немає світла, води, а саме місто не готується до опалювального сезону. Окрім інфекційних проблем, тіла, які збирають, створюють екологічну.

Вадим Бойченко додав, що система каналізації у місті не працює. Окупаційна влада намагається відновити водне господарство Маріуполя.

"Як тільки окупаційна влада подасть воду, то система не витримає, бо каналізація не готова до цього. Каналізаційні стоки підуть до рік та моря. Це призведе до нової проблеми екологічного характеру та інфекційного характеру. Тому треба займатися евакуацією", — підсумував міський голова Маріуполя.

Що відомо

Маріуполь перебуває у блокаді з березня Російська окупаційна адміністрація анонсувала тестовий запуск водопостачання у зруйнованому Маріуполі на 12 травня. До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів. Російські окупанти посилюють поліцейський режим у Маріуполі. Вони перекрили місто блокпостами. 11 травня російські окупаційні війська продовжили штурмувати "Азовсталь". Вони намагаються блокувати виходи з підземних переходів підприємства. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber