Окупанти пропонують українцям гроші за "свідчення" проти захисників Маріуполя - розвідка

Gazeta.ua

Російські окупанти продовжують залякувати та шантажувати цивільних людей.

В селі Безіменне Донецької області під час фільтраційних заходів росіяни пропонують людям грошову компенсацію за зруйноване житло в обмін на згоду "свідчити" проти українських захисників в Маріуполі, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України у Telegram.

В Бердянську окупанти включають звуковий сигнал тривоги. Одночасно наказують всім зачиняти вікна, двері та не залишати домівок. Так росіяни переконують місцеве населення, що Збройні сили України збираються застосувати в місті хімічну зброю.

В окупований Херсон прибула група вербувальників в яку входять співробітники ФСБ, офіцери "міністерства держбезпеки ОРДО" і представники ПВК "Ліга" (колишня "Вагнер"). Їхнє завдання знайти людей, які погодяться працювати у "спецслужбах ОРДО". Паралельно проводяться показові фільтраційні заходи щодо патріотично налаштованих місцевих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни захопили радіо в Бердянську й поширюють брехню про ситуацію в Україні

"За час перебування вказаної групи було закатовано та вбито до 50 осіб цивільного населення. Близько 120 мешканців Херсона було викрадено. Наразі їхнє місцеперебування не відомо", повідомляє розвідка.

12 травня зазначена група прибула до місцевого СІЗО де проводила так звану "мобілізацію" серед утримуваних осіб. З приміщення було чутно стрілянину з автоматичної зброї.

"Незважаючи на смертельну небезпеку з боку рашистів, українці продовжують спротив на тимчасово окупованих територіях", додали у розвідці.

Російські пропагандисти змушують окупантів брати участь в агітаційних роликах, імітуючи успішні наступи "другої армії світу". Зокрема, від командирів вимагають відводити підрозділи з передових позицій.