Окупанти продовжують шантаж та залякування населення на захоплених територіях, пропонують "компенсації" за свідчення проти ЗСУ – ГУР Міноборони України

Гордон

Російські військові й далі залякують населення на тимчасово окупованих територіях України, а також проводять фільтрацію цивільних.Про це 13 травня у Facebook проінформувало Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України.
"У селі Безіменне Донецької області під час фільтраційних заходів рашисти пропонують людям грошову компенсацію за зруйноване житло в обмін на згоду "свідчити" проти українських захисників в Маріуполі", ідеться в повідомленні.
Водночас у Бердянську Запорізької області окупанти лякають місцеве населення хімічною зброєю, яку нібито збираються застосувати ЗСУ, для цього вмикають у місті звуковий сигнал тривоги та наказують усім зачиняти вікна, двері та не покидати домівок.
За даними української розвідки, до тимчасово окупованого Херсона прибула група вербувальників із метою знайти людей, згодних працювати у спецслужбах терористичного угруповання "ДНР".
"Паралельно проводяться показові фільтраційні заходи щодо патріотично налаштованих місцевих. За час перебування вказаної групи було закатовано та вбито до 50 осіб цивільного населення. Близько 120 мешканців Херсона було викрадено. Наразі їхнє місцеперебування невідоме, розповіли в ГУР. 12 травня зазначена група прибула до місцевого СІЗО, де проводила так звану мобілізацію серед утримуваних осіб. Із приміщення було чутно стрілянину з автоматичної зброї".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)